Kelt

Jak nastavím platbu pomocí inkasa na internetovém bankovnictví?

Dal jsem platbu trvalým příkazem, ale chtějí, abych to dal na inkaso, aby si mohli částku strhávat podle počtu dní v měsíci. Když jsem šel do spořitelny, aby mi to udělali, tak je to prý za poplatek 100 Kč. Zrušit trvalý příkaz umím, ale nevím, kde je to inkaso, v které části. Pracuji v George a podle návodu bych to mohl zkusit. Poradíte, kde najdu inkaso a jak nastavím danou částku a daný účet, na který se bude převádět? Pokud s tím má někdo zkušenosti? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Tady bys se mohl poučit.

Zdroj: https://www.csas­.cz/cs/caste-dotazy/jak-v-georgi-nastavim-sipo-nebo-inkaso

Další odpovědi
Kepler

Používám taky George. Kliknu na stav účtu zelenými čísly. Najdu si INKASA/SIPO dále NOVÁ PLATBA, a vybrat souhlas s inkasem, nebo SIPO.

Pepa25

George neznám, ale obávám se, že bude mít spousta funkcí spíše ke škodě na přehlednosti internetového bankovnictví. IMHO internetbanking slouŽí k tomuto: zadat platbu (vč. případného trvalého příkazu), povolit inkaso, najít minulý pohyb a případně stáhnout výpis (formální přehled minulých pohybů). Inkaso se povoluje tak, že se zadá, jaký účet může inkasovat, případně jak často a v jakém maximálním objemu.