flodur

Jak nasmažit 50 vepřových řízků?

Kuchařenky,kuchtí­ci.Neznáte někdo nějaký fígl na tento problém?Mám dnes usmažit cca.50 vepřových a kuřecích řízků v bramboráku a potřebuji aby těsto drželo u masa,bramborák usmažený a maso nebylo syrové.Mám k dispozici velkou fritézu i velké pánvice.Děkuji předem za každou radu!

Nejlepší odpověď
BEAES

Ve fri'ťáku to asi půjde těžko, zkuste to takhle-
Olej na pánvi rozehřejeme, rozetřeme slabou vrstvu těsta, na něj položíme naklepaný osolený a mírně opepřený plátek masa a opět překryjeme vrstvou bramborákového těsta po celé ploše i okrajích (aby se těsto spojilo). 1–2 minuty prudce zapékáme, potom stáhneme teplotu na minimum a opékáme asi 10 minut. Opatrně obrátíme a opět opékáme 10 minut. Bramborák by neměl být připálený, ale upečený dozlatova a křupavý.

Další odpovědi
dědapetr

Zkus si něco vybrat z tohoto:

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?sou­rce=ig&hl=cs&rlz=1G1GGLQ­_CSCZ291&q=vep%C5%99ov%C­3%BDch+a+ku%C5%99ec%C3%AD­ch+%C5%99%C3%AD­zk%C5%AF+v+bram­bor%C3%A1ku&btnG=Vyh­led%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD+­Google&aq=f&a­qi=&aql=&oq=#hl=cs­&pq=vep%C5%99ov%C3%BDch%­20a%20ku%C5%99ec%C3%AD­ch%20%C5%99%C3%AD­zk%C5%AF%20v%20bram­bor%C3%A1ku&xhr=t&q=%C5%­99%C3%ADzek+v+bram­bor%C3%A1ku&cp=4&pf=p&sc­lient=psy&rlz=1G­1GGLQ_CSCZ291&aq=0&a­qi=&aql=&oq=%C5%99­%C3%ADzek+v+bram­bor%C3%A1ku&pbx=1&fp=cf4­e67872b58cb13

coco

Maso ale nejdříve obal naklepané v hladké mouce,těsto tak lépe k masu přilne.

anonym

Flodure,50 řízků v bramboráku,to máš odvahu,já se s nima crcám jen pro naši rodinu.Co můžu poradit je,že v receptech bývá psáno,namáčejte do těsta..Nedělej to,vrstva je vždy necelicstvá,stéká z masa,postupuj tak,jak píše Beas,jen bych maso nakrájela na menší porce,na talíř dávala raději 2–3 kusy.Smaž to postupně,nejde to najednou,nestihnul bys to hlídat a černý bramborák bys asi ve výsledku nechtěl.(výpomoc nebude-kvůli tomu smažení?)Fritézu opravdu ne,do těsta na bramborák kup jedny kukuřičný lupínky (bývají u chleba),nadrť je a šoupni je tam.Tvý řízečky v křupavosti nebudou mít konkurenci.Tak ať všem chutná a dílo se ti podaří.

čukotka

Já bych nejdříve lehce osmažil na oleji přírodně ochucené vepřové a kuřecí filety.Potom bych na mírně rozpálený tuk v pánvi rozetřel podle velikosti filetů slabší vrstvu bram.těsta a hned položil filet, překryl další vstvou bram.těsta.Okraje se spečou.Na okrajích je dobře vidět jestli je již spodní vrstva do zlatova opečená.Potom dřevěnou obracečkou vše otočit a dopéci.Je jistota že maso bude opečené a ne uvařené