bauerlukin

Jak našlapovat při chůzi do schodů?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak našlapovat při chůzi do schodů, jestli je na internetu, například, nějaký návod. Bolí mě nohy, a denně nachodím docela dost schodů protože bydlím v horních patrech paneláku, kde není výtah, a k tomu v práci, kde je taky dost schodů bych řekl. Díky předem

Nejlepší odpověď
annas

Chtěla jste odkazy na chůzi do schodů. Našla jsem je. Zkuste si je pročíst, třeba se dovíte víc.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=Jak+na%C5­%A1lapovat+p%C5%99i­+ch%C5%AFzi+do+schod%­C5%AF%3F

--
"Schody (ne)zdravě
Schody budou mít ale vždycky jednu nevýhodu – je to tvrdý povrch. A tvrdý povrch má velké nároky na správné provedení pohybu. Jak nám to podle Hany Toufarové na schodech „chodí“? Bohužel obecně nic moc.

„Většinou bych za lidmi ráda šla a opravila je,“ usmívá se lektorka. „Špatné bývá zejména postavení chodidel, hlavně špičky od sebe, a také různé souhyby těla. Některé svaly necháváme nefunkční, ostatními si naopak pomáháme. A zanedbáváme především držení horní poloviny těla, ramena by neměla být nahoře.“

daleka největší problém ale Hana Toufarová vidí v „nevědomé“ chůzi dolů.

„Lidé napadají na jednu nohu, nehlídají si a nekorigují pohyb, a tak si namáhají klouby. Proto je třeba soustředit se i na chůzi dolů, kterou můžeme velmi jednoduchými pravidly změnit v posílení těla. Chce to ruce v týl, rovná záda a špičky vpřed, namísto skloněné hlavy dolů a dupání,“ podotýká lektorka."

atd.

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/schody-misto-posilovny-ano-ale-jen-se-spravnou-technikou/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.