Jak naše vláda řídí hospodářství?

Jak funguje současná ekonomika

Je líný den v jednom malém městečku. Slunce pálí, ulice
vylidněné.
Časy jsou nelehké, všichni jsou zadlužení, lidé žijí na úvěr.
V ten den projíždí městem bohatý turista.
Zastaví se v hotelu, položí na pult 100 eur řka, že si chce prohlédnout
pokoje a strávit tam jednu noc.
Hned, jak turista odejde na prohlídku, majitel sbalí 100 eur a běží
splatit dluh u řezníka.
Řezník bere 100 eur a běží splatit svůj dluh u farmáře vepřů.
Farmář hned běží zaplatit dluh u prodavače krmení.# Prodavač krmení
jde
zaplatit dluh místní prostitutce, které se
také těžce dotkla hospodářská krize, a začala poskytovat své služby na
úvěr.Taktéž prostitutka jde splatit dluh hoteliérovi za nezaplacený
pokoj.Hoteliér rychle položí 100 eur na pult, aby bohatý turista nic
nezpozoroval.
V tom okamžiku se objeví turista a bere si zpět svých 100 eur řika, že
pokoje nejsou vyhovující, a odchází.

Nikdo nic nevyprodukoval, nikdo nic nevydělal, ale celé město je
bez dluhů,vzhlíží do budoucna s optimismem.

A přesně tak, dámy a pánové, dnes naše vláda řídí
hospodářství.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud to tak je, turista odjede i se svými many a dluhy jsou zaplacené. Tak je vše v pořádku.

Další odpovědi
rybíz

Svatá pravda!