FlAsh_7

Jak nás lidi (prosim bez vtipkování) asi vnímají zvířata?

Nejlepší odpověď
Drap

Každý druh jinak.

Další odpovědi
Kelt

Někteří se nám vyhýbají, pro jiné jsme zdroj případné potravy pro potomstvo, některá zvířata vycítí naše pocity. A zvíře, se kterým jsme často, nám i trochu rozumí.

Cotton

Tak moje kočka mně určitě vnímá jako svého (dost dobře vycvičeného) posluhu 🙂
A ještě mi dokáže vnutit pocit, že jsem v této roli šťastná…

paul1

Zvířata mají rozdílné vnímání tvarů i barev, to samé hmyz. Více v odkazu:

Zdroj: https://svetem-zvirat.cz/jak-vidi-svet-zvirata/

Gus_Fring

Vůbec o nás nepřemýšlejí. Jen nás vidí. Výjimkou ale mohou být delfíni či hominidé.

MichaelOffic

Troufám si říct že pes a kočka si rozumí s majiteli, ale někdy jsou chvíle kdy si nejsou jisti co si myslet stejně jako my o nich. Kočka má občas svědomí a vzpomene si že s někým sdílí domácnost, ale je úplatná jako lehká žena že většinou něco chce. Pes vidí svého majitele jako druha (záleží na rase) a snaží se sdílet co nejvíce času po jeho boku. Takže jako kamaráda.

Jiří Bohumil

Pokud se týká zvířat všeobecně, pak pochopitelně různě, podle druhu a vztahu k člověku. Jestli jde o predátora k člověku, nebo k člověku jako predátoru.
Pokud jde o zvířata domácí, nebo domestikovaná, pak je situace trochu jasnější.
Zde bych řekl že podle vztahu, povahy a inteligence (jak zvířete, tak i člověka).
S některými se dá skoro „rozmlouvat“ a mám dojem že mi i rozumí a mnohdy i já docela pochopím o co jim jde.
Co se týká vztahu zvířat vůči mně, mohu to takto posuzovat, neboť jsem „členem“ domácí smečky (ne mé, ale mé dcery veterinářky), která v současné době „obnáší“ 6 psů, cca 10 koček a 6 ovcí a 5 koní.
A co se týká vztahu člověka zase vůči těm zvířatům, to zase mohu posuzovat s ohledem na chování ostatních členů rodiny k nim.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Jako součást přírody. Pes nás bezmezně miluje, zajíc zdrhá, kočce je to jedno, velcí predátoři po nás jdou, cizopasníci nás vysávají, Kdyby se člověk nechoval jak hovado, tak nás většina ignorovat.