Jak narýsovat rovnostraný trojúhelník pomocí pravítka ???

Prosím pomocte jen s pravítkem
Doplňuji:
Prosím rychle pomocte

Nejlepší odpověď
barusee

Dejme tomu, ze strana ma stranu 2 cm, narysujes teda stranu AB dlouhou 2cm, pak si udelas bod uprostred, ze ktereho vedes kolmici – vysku, kterou zjistis podle pythagorovy vety – tedy polovina AB na druhou + vyska z AB na druhou= AC na druhou → vyska = odmocnina z (2 na druhou) – (1 na druhou) to je odmocina ze tri. A konec vysky je bod C spojime s A a B a tramtadadá. Ale s kruzitkem je to presnejsi a lehci…
Doplňuji:
Strana ma delku samozrejme :D

Další odpovědi
Sůwa

Narýsuj úsečku a s body A a B na obou koncích. Pak přilož pravítko nulou na jeden z bodů a tužku umísti do vzdálenosti, která se rovná délce strany. V místech, kde předpokládáš vrchol trojúhelníku bys měl pravítko pootáčet a tužkou kreslit, jako by to bylo kružítko. Totéž uděláš z druhého bodu a kde se obloučky protnou bude vrchol C. Když ti nepůjde oblouček, dělej jen body blízko sebe.