Danah

Jak narýsovat graf nepřímé úměrnosti?

Chápu všechno to okolo vytvoření tabulky a jejím vypočítání. Pak se dělá ta osa souřadnic xy a do ní se narýsují údaje z tabulky (dobře, to ještě jde) ale kdž mám už na ose určené body, jak narýsovat tu ‚hyberbolu‘ abych je všechny spojila? To se přeci nemůže dělat od ruky ani podle pravítka, když je ‚zaoblená‘ ne?

Nejlepší odpověď
gecco

Buďto od ruky – a nebo existují křivítka (pravítko je rovné, křivítko křivé – https://www.go­ogle.cz/images?cli­ent=opera&q=k%C5%99­iv%C3%ADtko&o­e=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl­&hl=cs&sa=X&o­i=image_resul­t_group&ei=oS­KHVOXdD8bOaOP5go­gO&ved=0CBsQsAQ )…
😉
Doplňuji:
Mimochodem, nějaká „hyperbola“ je ´houbeles´, počkej, až budeš kreslit kotálnice (budeš-li mít deskriptivní geometrii)…
;-DD

Další odpovědi
Magix.cz

Od ruky se oblouky kreslí vždy zápěstím „zevnitř“ křivky. Párkrát si přejeď nanečisto tužkou nad několika body, které chceš spojit – jestli sleduješ správnou stopu a pak ladně narýsuj kus křivky. Pak další tři čtyři body, atd.

Emefej

Kup si křivítko.