neluska007

Jak narovnat slaměný klobouček?

Dneska jsem si zakoupila svůj první klobouček :) a jelikož nevlastním auto tak jsem ho i další nákup vezla vlakem v tašce a docela se mi zmuchlal :( jelikož byl klobouček docela drahý ( 329Kč) tak bych chtěla, aby vipadal hezky tak jak má. Nemáte nějaké tipy a triky co využívate při zmuchlaném kloboučku vy? Na internetu jsem četla cosi o napařování, ale přiznám se, žě jsem to absolutně nepochopila :( .
http://www.ak­cniceny.cz/de­tail/klobouk-417621/a/vytis­knout/ – tak to je on ten mám :)

Nejlepší odpověď
anonym

Já měla ten svůj zašitej pod hadrama ve skříni, takže vypadal taky hrozně, vzala jsem tekutý škrob a naplácala jsem jej na ten klobouk a když byl tak vlhký, nasadila jsem jej na polystyrenovou hlavu, aby držel tvar, to je celý, nedělej to jen v místech, kde se ten klobouk dotýká hlavy, tzn zevnitř po obvodu, z venčí ano a pozor s ním na vlhko

Další odpovědi
fcoop

Hledej něco jako „Tvarování- formování slaměných výrobků“.....­......asi nenajdeš přesný návod na tvůj nový klobouček,ale navede tě to.
Bude to nějak tak: navlhčit,uvést do požadovaného tvaru,vysušit.
Příště si ho převážej na hlavě a ne v tašce.
Nebo zakup plechový – je o dost odolnější.