Džanička

Jak napsat životopisný scénář o skupině..

Můžu ho napsat, co se týče práva té skupiny?? Najdu nějaký návod, jak psát životopisné scénáře??
Doplňuji:
Asi jsem se špatně vyjádřila, samozřejmě vím o čem psát, ale zajímá mě jak to má správně vypadat.. Je to něco jiného než vymyšlený námět k filmu, protože ty poznámky do scénáře musím někde načíst.. Jak by to mělo správně vypadat, tak abych ho pak mohla zkusit prodat..

Odpovědi
led

Napísať možno.
1 – V prípade uvedenia skutočných mien a dejov treba sa prísne držať faktov – preto aj tento žáner sa volá faktografia
„faktografia, -ie žen. r. opísanie skutočnosti, faktov bez analyzovania, zovšeobecňovania;
faktografický príd. m.: f. opis“
zdroj slovník

2 – umelecké podanie s použitím iných mien dáva možnosť volnejšie narábať s faktami, priestor, dej, možno upraviť podľa vzťahu k príbehu napríklad zmeniť lokalitu Londýn na Paríž. Dať vyniknúť len určitým príbehom. Vlastne voľný životopisný príbeh na základe života skutočnej skupiny.