Monah

Jak napsat žádost o souhlas nájemníků?

Zdravím. Koupili jsme s přítelem byt, ale ještě před nastěhováním musíme provést nějaké rekonstrukční úpravy (zavedený kabelu na internet, výměna plastových oken), pročež je nutné sehnat souhlas všech ostatních nájemníků v domě… Má někdo zkušenost z formulováním podobné žádosti, kdo by mohl poskytnout radu či přímo vzor,jak takovou žádost o souhlas efektivně, věcně a srozumitelně napsat? Mnohokrát děkuji.

Nejlepší odpověď
ahold

Myslím, že žádný takový souhlas nepotřebuješ.
Tvoje povinnost je oznámit vlastníku domu rozsah rekonstrukce, případně doložit stavebním povolením.
Jak dlouho asi rekonstrukce potrvá, jakým způsobem zajistíš případný úklid společných prostor.
Pokud se jedná o družstvo, nebo SVJ, mají svoje stanovy a tam je toto všechno přesně stanoveno. Tak toho se drž.

Další odpovědi
hanny 2

Jen bych doplnila ahold – je dobrým zvykem ostatním nájemníkům formou oznámení na nástěnce sdělit,že např.budete provádět opravy,které se neobejdou bez hluku,od kdy do kdy to bude asi trvat,že děkujete za pochopení apod.
Určitě to všichni ocení.

pusinka50

Byt jste koupili do osobního vlastnictví? V tom případě, kdo vám řekl, že musíte mít souhlas ostatních nájemníků? Kabel na internet a kabelovou televizi vám nemusí nikdo schvalovat, pakliže dotyčný zprostředkovatel má v domě pokrytí služeb. Pokud máte byt v OV, není obvykle třeba ani souhlas nájemníků k výměně oken. U družstevního bytu je to jinak.
ALE. Důležité je, co má konkrétní dům ve Stanovách. Vyžádejte si u předsedy vašeho družstva nájemníků „Stanovy družstva“ (ať již u družstevního či bytu v osobním vlastnictví), je povinen vám je vydat nebo půjčit na zkopírování a přečtěte si je, zda jsou tam napsány nějaké podmínky při rekonstrukci bytu.

Dochy

Sorry odpověď nemám, jen poznámku: Vy jste koupili byt a jste tedy majiteli zatímco všichni ostatní v domě jsou nájemníci?