Jindrich8

Jak napsat zadost o přesunuti vězně do věznice nižšího stupně zabezpečení?

Je tu nějaký právník nebo někdo, kdo s tím má zkušenosti? Potřebovala bych pomoct jak napsat připojení se k žádosti odsouzeného na přesunuti do nižšího stupně zabezpečení jako družka ?

Odpovědi
Bičiště

Já doporučuji napsat to bez právníka, dle svého rozumu a svých argumentů. Bude to lidštější a věrohodnější než právnická strojená mluva. Nejde o formu, ale o obsah. Máte li pádné argumenty, zformulujte si je sama a žádejte svým jménem, a ne prostřednictvím právního zástupce. O přeřazení se musí zasloužit i sám odsouzený, určitě se bude posuzovat i jeho přístup k trestu, a to jak se ve výkonu trestu chová. Právník nejsem, ale tak nějak to svým instinktem cítím.

ivzez

Doporučila bych se obrátit na právníka,
který vězně zastupoval před soudem.

Evuše

Žádosti o přeřazení nebo propuštění nejdříve napíše odsouzený na příslušný soud pod který spadá věznice, ve které sedí. Vy se také můžete připojit a to tím, že osobně žádost podáte na příslušný soud, která se zařadí do nového spisu odsouzeného. Ovšem Vaše žádost soud vlastně nezajímá. Soud se rozhoduje dle vyjádření Probační a mediační služby a hodnocení vychovatele věznice (odměny, kázeňské tresty, zapojení do aktivit..). Jinak jak píšou odsouzení: Žádám o podmÝněné propuštění z víkonu trestu odnětí svobody, takže si s tím hlavu dělat nemusíte. Stačí ve stručnosti, že se připojujete k žádosti odsouzeného, že chcete, aby byl co nejdřív doma, že v NZS jsou častější návštěvy, nejlíp napsat i adresu, někteří soudci odpovídají :D