LLLucietka

jak napsat žádost o odročení z důvodu nemoci?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedla jste žádost o odročení čeho a komu je adresovaná,.

Žádost musíte stylizovat sama, přiložit lékařské potvčrezní.

1. Jak by měla žádost vypadat, najdete v odkazu.
http://www.vzor-dopisu.cz/uredni-dopisy/zadost/

2. Možná stylizace u žádosti o odročení jednání

https://www.vzo­ry.cz/vzory/spo­ry-soudy/zadost-o-odroceni-jednani-2/#.XGLMkaBCfct

Další odpovědi
Drap

Odročení čeho?

Hlada

Dle přílohy D normy ČSN 01 6910 – Dopis fyzické osoby právnické osobě.

Prakticky je to ale úplně jedno. Hlavně, když to tam bude včas.

ivzez

Jestli nechcete soudce (není to žádný ***) naštvat, nepoužívejte
žádné vzory z internetu a žádost napište vlastními slovy sama.

V žádosti uveďte, o jaké jednání jde, datum, na kdy je určeno, spisovou značku. Žádost nezapomeňte zdůvodnit a přiložit případné povrzení. Pokud potvrzení nemáte, můžete navrhnout jeho předložení na dalším jednání, jehož už se zúčastníte.
_______

Všechny vzory z internetu se hodí požívat pouze jako odstrašující
příklad → jak ta která písemnost nemá vypadat. Pohybuji se
v internetu přes 20 let a za tu dobu jsem ještě neviděla ani jeden
správný nebo aspoň dobrý vzor.

Nemluvím jen o pravopisných chybách a chybném formátování,
mám na mysli především podlézavost, která každého soudného člověka urazí.

Jeden příklad za všechny:
Chybně: dovolovat si o něco žádat
Správně: žádat o něco

annas

Pokud tazatelka nev, jak napsal žádost, těžko bude hledat normu bez v uvedení odkazu.

Proto jsem vložila odkaz, jak by mohla žádost vypadat . 1. odkaz – úprava.

2. odkaz, stylizace, sice není OK, ale lepší něco než nic, když nevím, co má napsat.

ivzez

S tou poslední větou nesouhlasím.
Každý člověk je schopen vlastními slovy napsat žádost mnohem lépe, než když použije špatný nebo dokonce chybný vzor písemnosti.

V mé odpovědi tazatelka má uvedeno, co by v žádosti
nemělo chybět, zbytek zvládne sama lépe.