jak napsat žádost o alimenty?

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak zažádat o alimenty. je mi 22let, zatím jsem na UP, ale od září nastupuji na VOŠ. chtěla bych zažádat u otce o alimenty, ale vůbec nevím jak začít. někde jsem vyčetla, že když jsem plnoletá tak stačí, když s otcem sepíši dohodu, že mi bude platit. jenže to u nás nejde, nebavíme se spolu. tudíž vůbec nevím co a jak mám udělat. navíc asi před půl rokem, když jsem se na to ptala právníka mi bylo řečeno, že po něm můžu žádat i zpětné vrácení alimentů(dluží mi přes 120tis.)mám z toho velkou hlavu, nevím, jestli mám jít na sociálku(jestli jsou na to nějaké žádosti). děkuji předem za odpověď

Nejlepší odpověď
panenka

Zde v odkaze vám zasílám vzor Žádosti o alimenty a nebo si zajdite za sociální pracovnicí, která tu žádost sepíše a odešle na soud. Vy už potom jen čekáte,kdy si vás pozvou k soudu.Je to zadarmo.Hodně štěs­tí

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/krize_rozvod/za­dost_o_zvyseni_a­limentu_vyziv­neho_vzor_zdar­ma.html