Adelka123456

Jak napsat vzorec v Excelu?

Prosím, poraďte:
Mám dva sloupce. Do sloupce A bych napsala číslo 1 – 20. A potřebovala bych vzorec, který mi ve sloupci B vypočítá hodnotu. Ta hodnota je pro čísla 1 – 6 x*15, pro čísla 7 – 11 x*20 a pro čísla 12 – 20 x*25…
Děkuji moc.

Odpovědi
Dochy

Je tam funkce „KDYŽ“…
Takže něco jako:
KDYŽ(podmínka, hodnota když je splněno, hodnota když není splněno)
můžeš to řetězit, takže:
KDYŽ(podmínka pro první vzorec, první vzorec,KDYŽ(pod­mínka pro druhý vzorec, …

Neručím za správný zápis. Pokud máš EN verzi, bude to IF.

Funna

jak jsi napsala v prvním sloupci (pole A1 až A20) napíšeš 1–20…v B bude v B1 vzorec =A1*15, v druhém =A2*15..atd až k A6…v B7 bude =A7*20 až =A11*15 atd…nic složitého..

Dochy

Funa: Adelka nepíše, že v polích A1-A20 bude mít hodnoty postupně 1–20. Pokud by to tak bylo, nepotřebuje excel, stačí jí na čtverečkovanej papír napsat do sloupce tu řadu čísel a vedle výsledky 😉
Píše, že ve sloupci A budou čísla od 1 do 20, nepíše kolik (i když… píše číslo, takže může využít třeba jen jednu buňku jako zdroj hodnoty pro výpočet)