Calimë

Jak napsat tuto větu?

„[jméno v akuzativu] přimáčkl a z reflexu vytáhl zbaň a namířil jí na ní.“
Vůbec mi to nesedí a nechce se mi opakovat jména. Jak to napsat?

Nejlepší odpověď
annas

Věta je stylisticky špatně – viz níže.

Martina (Janu) přiimáčkl … dál si zkuste opravit podle toho, co jsem napsala.

Význam slova reflex znám takto: 1. odezva organizmu na vnější podnět zprostředkovaná nervovým systémem.
2. odraz světla, odlesk, zrcadlení

Z reflexu nemohu přece nic vytahovat, ale jeho vlivem – vlivem reflexu, nebo reflexívně vytáhl zbraň.
namířit – vazba (co; , nač, na koho – na koho – na ni (krátké i), namířil co – namířil ji.

Namířil ji (zbraň) na ni (Janu), nebo na něho (Martina). .

Další odpovědi
marci1

..... přimáčkl a reflexivně vytáhl zbraň a namířil na ni.

huxa

přimáčkl, z reflexu vytáhl zbaň a namířil na ní.