Miroslavst

Jak napsat správně tečku za zkratkou?

Nějak jsem odpovídal a přišlo mi to divné, tak jsem tam tu tečku neudělal. Jestli někdo rozumíte češtině, zajímalo by mě, jestli je to správně:
Nějaký text napsaný (potom tato závorka apod.). -Líbí se vám ty dvě tečky?
Nebo třeba takto, líbí se vám to a pod.? -Co ta tečka a otazník?
Doplňuji:
Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

O to nejde, zda se nám to líbí, ale existuje pravidlo.
Apod., atd., s. r. o. jsou zkratky, takže je musím eukončit tečkou. Otazník, vykříčník označuje konec věty.

Samozřejmě pokud by místo otazníku končila věta tečkou, dvě tečky se nedělají.

Jména slovanského původu jsou Hlaváček, Sládeček apod.

Mají slovanský původ jména Hlaváček, Sládeček apod.?
Doplňuji:
Ještě jsem si nevšimla příkladu se závorkou. Text končí tečkou (… apod.). Mezi dvěma tečkami je závorka, takže první tečka – označuje zkratku, druhá tečka za závorkou ukončuje větu. Nejsou tedy 2 tečky těsně vedle sebe.