Avatar uživatele
Sůwa

Jak napsat příklad z matematiky?

Při pokusu srozumitelně napsat řešení či vzorec z matematiky, jsem tu nenašla patřičné nástroje a výsledek byl děs. V kterém programu to napsat vč. mocnin, odmocnin, Ludolfova čísla… a jak to sem zkopírovat?
Ve vyhledávací liště jsem to nenašla.
Doplňuji:
To je zklamání, doufala jsem, že tu jsou větší machři, nakonec jsem si to vypátrala sama. Na poprvé je to pracnější, ale vzoreček, nebo případně celý příklad se dá pohodlně napsat ve Wordu za pomoci „vložení symbolů“ a pak sem klasicky překopírovat (CTRL+C – CTRL+V). Když si připravím symboly předem, je to brnkačka. Jen nevím, jak si to teď taky sama ohodnotím 🙂Ukázka v diskuzi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Sůwa

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, johana 56, Alesh, WeeBear před 4428 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Různé matematické výrazy vykouzlíš ve Wordu. Ve verzi 2007 a výš je to: karta Vložení / rovnice. Ve verzích starších Vložit / Objekt / Microsoft Equation 3.0 (nebo tak nějak podobně). Sem to vložíš jedině jako link na daný soubor (*.doc), případně z toho uděláš obrázek a taktéž na to odkážeš. Pokud bys to chtěla vložit jako znaky, pak to půjde jen u jednoduchých výrazů, které můžeš zapsat pomocí kódování UTF, které tyto stránky podporují. Ale to se musíš spokojit tak akorát s druhou a třetí mocninou. 🙂 Vše ostatní musíš zapsat pomocí ^±*/()[] apod.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Co třeba takhle :1 + 1 =

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

pokus č. 1 Objem kužele : ⅓ Π r² se povedl
pokus č. 2 Objem kužele : ⅓ Π r²
Tak to jde, jen se nedá zvětšit písmo. Co si člověk nenajde sám…

před 4428 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Boha jeho a co jsem ti asi psal? 🙂

před 4428 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

sice jsem ty řecká písmena explicitně nezmiňoval, ale jinak jsem ti to napsal správně. To je dáno podporou UTF pro tyhle znaky. Jinak pokud si vymyslíš nějaký složený zlomek, tak jsi v pr*eli jak Baťa s dřevákama .. 🙂

před 4428 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Podle mého dotazu ti mohlo být jasné, že nejsem odborník, jinak bych se neptala. Takže netuším co je Microsoft Equation, nebo podpora UFT. Napsal jsi ale „sem vložíš jedině jako link“, což se ukázalo, že není pravda, text lze běžným způsobem zkopírovat. Tím jsi zpochybnil celou odpověď, takže jsem ani další info nebrala vážně.

před 4427 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

  1. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/UTF-8

kódování, které podporuje tyhle spec. znaky

  1. jsi psala: „… napsat řešení či vzorec z matematiky …“ a „…napsat vč. mocnin, odmocnin…“, tak mi to předveď jak to uděláš pomocí znaků?! Třeba 2. odmocninu ze zlomku, kde bude v čitateli opět odmocnina. 🙂

To uděláš jedině pomocí spec. prográmku viz moje rada ve Wordu. To potom můžeš jedině nalinkovat jako doc nebo obrázek. Takže příště pořádně popiš, co vlastně chceš.

před 4427 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Aleshi, tak se hned nerozčiluj, když nějaký „prográmek“ nemám, tak ho nemůžu použít.
Dnes jsem stejný dotaz dala na www.zive.cz a už mám odpovědí asi 17, včetně toho, jak Editaci rovnic do Microsoft Word nainstalovat. Můžeš se tam diskuze zůčastnit.

před 4427 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Já se nerozčiluju, jen mě vytáčí, když mi někdo tvrdí, že nemám pravdu a přitom vím, že jí mám. Pokud mi ovšem dokáže, že jí nemám, pak to pochopitelně uznám. Mám-li to shrnout, tak:

  1. úplně jednoduché výrazy lze zapsat pomocí základních (tzv. ASCII znaků): ±/*()[]^ apod.
  2. složitější výrazy lze psát pouze přes určitá kódování (např. UTF-8), např. mocniny, řecká písmena apod.
  3. složité výrazy pak jedině přes prográmky typu Microsoft Equation a vložit to pak ale jde jen jako objekt do doc, resp. jde z toho udělat obrázek. Takovéto objekty lze sem umístit pouze jako odkaz. Ty předchozí dva lze klasicky zkopírovat.

Toto jsem ovšem tvrdil od začátku.

před 4427 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Tak mi promiň, prostě jsem Tvé odpovědi neporozumněla, potřebovala jsem to asi víc „polopatě“. Teď, když jsem si přečetla názory na zive.cz, mám už na to jiný pohled. 🙂 Sůwa (ajťácká babička- učeň)

před 4427 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Jak už jsem říkal, radil jsem dobře hned od začátku, domníval jsem se, že v ten daný okamžik dostatečně srozumitelně. A pokud by to tak nebylo, tak od toho tu je doplnění otázky pro dotazujícího. Jak s tím někteří dotazující naloží, to už je jiná věc … a nakonec ani neocení tu snahu poradit. 😉

před 4427 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Už chápu, tys chtěl paleček. No prosím, to není problém.

před 4427 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

O ten nešlo, ale o princip … 😉

před 4423 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek