Avatar uživatele
Zlatý

Jak napsat příklad z matematiky?

Při pokusu srozumitelně napsat řešení či vzorec z matematiky, jsem tu nenašla patřičné nástroje a výsledek byl děs. V kterém programu to napsat vč. mocnin, odmocnin, Ludolfova čísla... a jak to sem zkopírovat?
Ve vyhledávací liště jsem to nenašla.
Doplňuji:
To je zklamání, doufala jsem, že tu jsou větší machři, nakonec jsem si to vypátrala sama. Na poprvé je to pracnější, ale vzoreček, nebo případně celý příklad se dá pohodlně napsat ve Wordu za pomoci "vložení symbolů" a pak sem klasicky překopírovat (CTRL+C - CTRL+V). Když si připravím symboly předem, je to brnkačka. Jen nevím, jak si to teď taky sama ohodnotím :-)Ukázka v diskuzi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Různé matematické výrazy vykouzlíš ve Wordu. Ve verzi 2007 a výš je to: karta Vložení / rovnice. Ve verzích starších Vložit / Objekt / Microsoft Equation 3.0 (nebo tak nějak podobně). Sem to vložíš jedině jako link na daný soubor (*.doc), případně z toho uděláš obrázek a taktéž na to odkážeš. Pokud bys to chtěla vložit jako znaky, pak to půjde jen u jednoduchých výrazů, které můžeš zapsat pomocí kódování UTF, které tyto stránky podporují. Ale to se musíš spokojit tak akorát s druhou a třetí mocninou. :-) Vše ostatní musíš zapsat pomocí ^+-*/()[] apod.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Co třeba takhle :1 + 1 =

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

pokus č. 1 Objem kužele : ⅓ Π r² se povedl
pokus č. 2 Objem kužele : ⅓ Π r²
Tak to jde, jen se nedá zvětšit písmo. Co si člověk nenajde sám....

Avatar uživatele
Zlatý

Alesh

Boha jeho a co jsem ti asi psal? :-)

Avatar uživatele
Zlatý

Alesh

sice jsem ty řecká písmena explicitně nezmiňoval, ale jinak jsem ti to napsal správně. To je dáno podporou UTF pro tyhle znaky. Jinak pokud si vymyslíš nějaký složený zlomek, tak jsi v pr*eli jak Baťa s dřevákama .. :-)

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Podle mého dotazu ti mohlo být jasné, že nejsem odborník, jinak bych se neptala. Takže netuším co je Microsoft Equation, nebo podpora UFT. Napsal jsi ale "sem vložíš jedině jako link", což se ukázalo, že není pravda, text lze běžným způsobem zkopírovat. Tím jsi zpochybnil celou odpověď, takže jsem ani další info nebrala vážně.

Avatar uživatele
Zlatý

Alesh

1) http://cs.wikipedia.org/…
kódování, které podporuje tyhle spec. znaky
2) jsi psala: "... napsat řešení či vzorec z matematiky ..." a "...napsat vč. mocnin, odmocnin...", tak mi to předveď jak to uděláš pomocí znaků?! Třeba 2. odmocninu ze zlomku, kde bude v čitateli opět odmocnina. :-))
To uděláš jedině pomocí spec. prográmku viz moje rada ve Wordu. To potom můžeš jedině nalinkovat jako doc nebo obrázek. Takže příště pořádně popiš, co vlastně chceš.

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Aleshi, tak se hned nerozčiluj, když nějaký "prográmek" nemám, tak ho nemůžu použít.
Dnes jsem stejný dotaz dala na www.zive.cz a už mám odpovědí asi 17, včetně toho, jak Editaci rovnic do Microsoft Word nainstalovat. Můžeš se tam diskuze zůčastnit.

Avatar uživatele
Zlatý

Alesh

Já se nerozčiluju, jen mě vytáčí, když mi někdo tvrdí, že nemám pravdu a přitom vím, že jí mám. Pokud mi ovšem dokáže, že jí nemám, pak to pochopitelně uznám. Mám-li to shrnout, tak:
1) úplně jednoduché výrazy lze zapsat pomocí základních (tzv. ASCII znaků): +-/*()[]^ apod.
2) složitější výrazy lze psát pouze přes určitá kódování (např. UTF-8), např. mocniny, řecká písmena apod.
3) složité výrazy pak jedině přes prográmky typu Microsoft Equation a vložit to pak ale jde jen jako objekt do doc, resp. jde z toho udělat obrázek. Takovéto objekty lze sem umístit pouze jako odkaz. Ty předchozí dva lze klasicky zkopírovat.
Toto jsem ovšem tvrdil od začátku.

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Tak mi promiň, prostě jsem Tvé odpovědi neporozumněla, potřebovala jsem to asi víc "polopatě". Teď, když jsem si přečetla názory na zive.cz, mám už na to jiný pohled. :-) Sůwa (ajťácká babička- učeň)

Avatar uživatele
Zlatý

Alesh

Jak už jsem říkal, radil jsem dobře hned od začátku, domníval jsem se, že v ten daný okamžik dostatečně srozumitelně. A pokud by to tak nebylo, tak od toho tu je doplnění otázky pro dotazujícího. Jak s tím někteří dotazující naloží, to už je jiná věc ... a nakonec ani neocení tu snahu poradit. ;-)

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Už chápu, tys chtěl paleček. No prosím, to není problém.

Avatar uživatele
Zlatý

Alesh

O ten nešlo, ale o princip ... ;-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1063
Zlatý Hlada 972
Zlatý ge0rge 954
Zlatý gecco 905
Zlatý led 884
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 684

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.