garbo

jak napsat oslovení manželského páru v dopise? Milá Jano a Petře nebo Milá Jano a milý Petře..

Nejlepší odpověď
Pájo

Tak nebo tak… záleží na důrazu, ale pravidlo na to žádné není. Obojí je vhodné.
U druhé varianty bych ale psal Milá Jano, (čárka) milý Petře…

Další odpovědi
quentos

napsal bych „milá Jano, milý Petře“, tedy mírně upravenou druhou z uváděných variant. První varianta, kterou uvádíte, je sice oficiálně pravopisně správně, ale stejně bije do očí :{/>
Doplňuji:
no vida, ani jsem Pájovu odpověď nečetl a cítíme to s tou čárkou namísto „a“ stejně

anonym

Milý manželský páre(čku) nebo Vážení manželé… :)

irisx

Moje babička píše Drazí. Jen tak, beze jmen, víme, že jsme jí všichni stejně milí a neplýtvá místem :). Připadá mi to hezké.