Capik166

Jak napsat návrh na dotaci pro školu?

Rád bych navrhl škole (ta by to asi předala kraji nebo tak někomu..) výstavbu venkovních cvičebních prvků. Jak to mám napsat?

Nejlepší odpověď
annas

Jste student? Domnívám se, že byste měl nejdříve promluvit o svém návrhu s ředitelem. Nejde jen o záměr, ale především je to otázka financování atd. Je rovněž vhodné, aby vaši rodiče o návrhu promluvili na třídních schůzkách a zaznamenali v připomínkách pro vedení školy.

Další odpovědi
Drap

Získat dotaci neni vůbec snadné. Dnes už takovéto návrhy zpracovávají spíše specialisté na tuto problematiku. Dotace se většinou vypisují na určitou oblast a bývají tam uvedené i podmínky, které je nutno dodržet.
Myslím, že pro tebe by bylo vhodnější, zpracovat jen nějaký záměr, kde uvedeš důvody, proč by to škola měla udělat, co to přinese, kolik to bude asi stát, jak na to získat peníze, /spozoři a podobně /, jakým způsopbem lze realizovat. Pokud škola vyhodnotí za zajímavé a potřebné, tak buď zpracuje sama, nebo si sežene specialistu a žádost podá.

www

I když se dnes dávají dotace na kdejakou hloupost, není to s jejich získáním tak jednoduché a dělají to většinou zkušení mazáci. Našel bych si proto na netu pravidla pro získání dotací (takových a jiných) a řídil se podle toho.

venkovan

Je otázkou koho budete o dotaci žádat. Řada nadací a i státních institucí má předebsanou osnovu žádosti, tak stačí psát žádost podle jednotlivých bodů žádosti.
Pokud si chceš všechno vycucat z prstu – vem si jako vzor žádosti nějaké státní instituce – třeba ministerstva školství, krajského úřadu apod.
Pokud chceš navrhnout venkovní cvičební prvky pro školu, tak je to celkem jednoduché. Vybereš z katalogů certifikované prvky které se ti pro cvičení budou líbit a ty sepišeš do nějakého systému jak by na hřišti měly fungovat. Potom si najdeš nějakou certifikovanou firmu, která je oprávněna takové prvky stavět a zeptáš se jí na orientační cenu za instalaci prvků.
Budeš muset i navrhnout nějakou spoluúčast – žádná dotace až na výjimky nekryje náklady ze 100 % – musí být třeba vklad obce, školy podnikatelů apod.
Vše je potřeba napsat jednoduše, ale výstižně. Nezapomeň na souhlas školy´a obce (ta je zpravidla vlastníkem pozemku).
Myslím si, že toto není moc složitý projekt – lze využít poměrně známé ceny výrobků které jsou na trhu a cenu prací za které firmy prvky instalují. K tomu se bude muset ještě přidat nějaká cena za certifikaci celého hřiště (tam záleží jaký to hřiště bude mít charakter – kontakt na autorizované osoby které certifikaci udělují by se měl sehnat na krajském úřadě a nebo ministerstvu školství.

když k tomu sedneš, tak za několik večerů máš projekt napsaný.
Je možné takový projekt realizovat přes školu a nebo občanské sdružení. třeba nějaké sportovce, skauty, místní akční skupinu apod.
Když si projdeš nějaké nadace, tak tam bývyjí semináře na psaní projektů. Zkusil bych Nadaci rozvoje občanské společnosti, Nadaci VIA, Nadaci Partnerství apod. Podívej se na Českou národní agenturu mládeže – tam bývaly programy pro mládež která chtěla něco realizovat pro veřejnost. Bývaly – nevím jak dnes.