T-ess

Jak napsat na pohled adresu s šestimístným PSČ, když má jen 5 okýnek?

Posílám do Ruska a pohled má jen 5 okýnek. Jak/kam mám PSČ napsat? Můžu psát i pod ten silný řádek? Velká známka mi první řádek zakryla, tak poslední řádek adresy musím psát pod to.

Nejlepší odpověď
Drap

Jednu číslici napíšeš před okýnka, nebo za okýnka. Můžeš si vybrat

Další odpovědi
JájsemRaibek

Hlavně nezapomeň napsat větším písmem slovo Rusko – Россия.

anonym

… a přidej srdečný pozdrav od všech z odpovedi.cz pro Vladimíra Putina.

cochee

České dopisnice a spol. s předtištěnými okénky pro PSČ jsou určeny pro české adresáty, nedoporučuje se při poslání do zahraničí používat PSČ kolonky pro zahraniční ekvivalenty PSČ, byť by měly stejný počet cifer jako PSČ česká. Okénka ponech volná a ruské PSČ zařaď normálně do adresy, tak, jak je v Rusku zvykem. (Ve zdroji cizozemská adresa na konci textu, před referencemi.)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po%C5%A1t­ovn%C3%AD_adre­sa