manon

Jak napsat na Odpovědi.cz horní index? U matematických úloh je třeba. Poraďte.

Nejlepší odpověď
quentos

Jestli máš u mat. úloh na mysli mocninu, tak ta se tady píše tak, že dáme před mocnitele znak ^ . Hroní index jako takový tady totiž napsat něvazmožno…

manon

Díky pánové. Budu si to pamatovat. U nás se to nenosilo :)

manon

quentos: Díky. To se dnes v matematice používá? nebo jen na netu? nebo jen na Odpovědi.cz? Připadám si právě krapet nedovzdělaná, tak budu ráda za obsáhlejší vysvětlení. Člověk fakt nestíhá držet krok :)

RedC22

To je běžná matematická konvence. Tedy nejen tady. Dokonce i na kalkulačce mám tenhle znak.

quentos

v matematice se ^ ve smyslu mocniny používá běžně…

Děda Louda

Mám u tebe předplacený jeden palec jako kompenzaci za ten můj omylem udělený za matoucí odpověď.

Děda Louda

Pokus o hokus: Rtu jhdlw DO³ – bⁿ.

baghira

V matematice snad ani ne, ale v programovacích jazycích ano. Ve zdrojáku se totiž musí vystačit s neformátovaným textem.

manon

jo tak zdroják :)