BANANEK.D

Jak napsat knihu a jak vůbec začít? píšu svou první knihu dobrodružnou pohádku

chci napsat svou první knihu ale nevím jak

Nejlepší odpověď
elektrikář

Sednou ke stolu a začít psát, Dát přečíst známým.Pokud se jim to bude líbit,můžete to zkusit udat v nakladatelství.

Další odpovědi
Rocker

Bylo nebylo,za sedmero horami…

quentos

nejlépe je ve svém konceptu začít závěrem – začít psát něco, aniž bych věděl, jak to má dopadnout, je bláznovství. Důležité je rovněž uplatnit princip opakujících se motivů – nějaký motiv se objevuje vícekrát a pokaždé za jiných okolností; nejlépe i při pointě, tam překvapí nejvíc (pointa se ovšem netýká pohádek, neboť u nich je dosti konvenční…)

Deli

Zkuste napřed kratší útvary – pohádky nebo povídky. U knihy to chce hlavně hodně trpělivosti 🙂