dodole

Jak napsat gramaticky správně větu. Email o Mě/Mně ??

Doplňuji:
Děkuji. :) . Potřebuji to do školy a pořád mi to dělá problémy :/

Nejlepší odpověď
anonym

O mně… Šestý pád. 😉
A jednoduchá pomůcka – tam, kde bys použil tobě, patří mně, tam, kde bys použil tě, patří mě.

Další odpovědi
Emefej

Mě má pouze dvě písmena a vyskytuje se ve druhém a čvrtém pádu (násobky dvou). Mně se skládá ze tří písmen a použijeme ho ve třetím a šestém pádě (násobky tří).

www

Sice to najdeš v učebnici, ale je jedna pomůcka, Vašek.
Nahraď to mě/mně tímto slovem a hned to uvidíš: např. ‚o Vaškovi‘ znamená mně, a třeba ‚napadlo Vaška‘ znamená napadlo mě, stejně jako zajímá mě (Vaška) ap.
Více zde:

Zdroj: www.milosnemec­.cz/clanek.php?id=135

anonym

Dlouhý tvar je v tomto pádě správně.