talka

Jak napsat dopis papeži, aby se dostal až k jeho rukám?

Je to možné? Myslím, že ani přes Twitter to nelze – potřebovala bych znát názor nejvyšší kompetentní osobnosti. Zatím jsem se nemohla nikde dovolat!

Nejlepší odpověď
klumprt

Domnívám se, že nejvyšší kompetentní osobnost na tomto serveru jsem já. Podíval bych se na stránky Vatikánu, jestli tam něco k tomu nepíšou.
Doplňuji:
Našel jsem nějaké info zde: http://vatican­.com/question­s/66/does-the-pope-have-an-email-address

Papež František nemá přímou e-mailovou adresu, ale můžete kontaktovat vatikánský tiskový úřad na adrese: av@pccs.va .

Případně můžete kontaktovat papeže klasickou poštou na adresu:

His Holiness, Pope Francis PP.

00120 Via del Pellegrino

Citta del Vaticano

Další odpovědi
zjentek

pokud ti na Vyslanectví při Svaté stolici ;) nepomůžou, tak musíš sem:
http://velvys­lanectvi.com/va­tikan.php
..klumprt mě tady nějak přehlédl, ale to nevadí, odpouštíme, jsme křesťané ;)

anonym

Tomu se jen tak nedovoláš,on tu češtinu taky moc neovládá.

Drap

Nikdo ti nezaručí, že se dopis dostane přímo k papeži. To bys ho musela osobně předat a to ještě stále neni jisté, zda ho on bude číst.

Agneta

Při nalepování známky nastrouháš (nožem) zlato (z kvalitního prstýnku >750min.) – nejlepší bude samolepící známka. Je to tajné znamení, že dopis je pro papeže osobně :DDD
Doplňuji:
A nebo napiš mě, já mu to předám… to víš, když je v Římě horko, tak je dobré zajít na umytí nohou k papeži…:DDD

talka

To klumprt:do Vatikanu jsem poslala rekomando.
To Jugar: jsou tam tlumočníci – i češi; jednomu provádím korektury jeho překladů.
To zjentek: na velvyslanectví jsem též psala.