Zubejda252

Jak napsat dopis majitelům firmy, když mě můj zaměstnanec nevyplácí?? Předem děkuji za odpověď.

Pracuji u jedné firmy,která mi už půl roku nevyplatila měsíční mzdu,jednatel se mi vůbec neozývá,když mu zavolám,tak mě ignoruje.Rozhodla jsem se,že napíši dopis majitelům firmy,ale otázkou je,jak ho mám napsat. Prosím Vás všechny,jestli by jste mi nějak mohli pomoci. Předem děkuji Všem.

Odpovědi
Michal Kole

Odkaz na brožůru z úřadu: Státní úřad inspekce práce,
odbor pracovních vztahů a podmínek

Brožůrka: http://www.su­ip.cz/_files/su­ip-edb090ee8c20db3d935­d3f2fccf9169d/za­mestnavatel_ne­vyplatil_mzdu_kve­ten12.pdf

FAQ s ukázkovým příkladem
http://www.su­ip.cz/otazky-a-odpovedi/pracov­nepravni-vztahy/odmenovani-za-praci/nevyplaceni-mzdy-v-terminu-sjednanem-v-pracovni-smlouve/

  • písemně vyzvat zaměstnavatele k úhradě dlužné

částky,

  • okamžitě zrušit pracovní poměr dle § 56 písm. b) zákoníku

práce a požadovat na zaměstnavateli náhradu
mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku za
dobu, která odpovídá délce výpovědní doby,

  • podat podnět ke kontrole místně příslušnému oblastnímu

inspektorátu práce, který provádí kontrolu dodržování
pracovněprávních předpisů,

  • obrátit se ohledně dlužné částky na příslušný soud,
  • obrátit se na úřad práce, pokud je na zaměstnavatele

podán návrh na zahájení insolvenčního řízení
či vyhlášeno moratorium před zahájením insolvenčního
řízení a jeho prostřednictvím požádat o uspokojení
mzdových nároků.

Funna

no v prvé řadě si dej pozor na „češtinu“, aby vůbec věděli co po nich chceš…jestli tě nevyplácí zaměstnanec, tak to jsi celkem v pohodě…horší by bylo, pokud by tě nevyplácel zaměstnavatel…
PS: za čárkou oddělující věty se dělá mezera…