Mika.0.1.

Jak napsat do zprávy kontaktní email pro přesměrování psaní daného emailu…?

Jak napsat do zprávy kontaktní email pro přesměrování psaní daného emailu…? Dobrý den, nemohu na to přijít, a tak se ptám zde. Píšu email jako zprávu a na konci emailu pozdravím a přidám své kontaktní údaje (např.) – mobil: +420 123… a email: abcdef@.....cz a jak mám napsat kontaktní email tak, aby když si to někdo přečte a klikne na to (má to být modře zbarvené), rovnou se dostane na psaní nového emailu na uvedenou emailovou adresu? Prý je to jednoduché, jen se musí něco označit a přidat do http nebo co, ale nevím jak. Poradíte? Díky. Ale prosím o podrobnější informaci a postup jak to mám vytvořit na co kliknout, kam jít v html, kde to, co to je apod.. hlavně podrobnější postup. Email mám na Seznamu.cz a internetový prohlížeč Google Chrome.

Odpovědi
Lamalam

Odpověď už jsi dostal: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-napsat-do-zpravy-kontaktni-email-pro-presmerovani-psani-daneho-emailu

ivzez

Je to sice jednoduché, ale nedoporučuji to
(pokud ovšem příjemci nechcete nadělat problémy).

V případě, že adresát používá e-mailového klienta může nastat situace,
že se mu po na takový odkaz se jim nemusí zobrazit vůbec nic (dodnes
nemá řada uživatelů správně nastaven PC ani klienta).

Podobně tomu bude u uživatelů, kteří stejně jako já žádného klienta
nepoužívají a elektronickou poštu vyřizují z webového rozhraní.

Jedna věc je naučit se napsat a použít odkaz,
jiná věc je vnucovat příjemcům zpráv, jak/co mají dělat.
Já bych to nechala na nich.

————
Doplňuji:

Odkaz navíc bude fungovat jenom v případě,
že i příjemce používá tzv. HTML e-mail.

Pokud (stejně jako já) dává přednost prostému textu,
nebude odkaz funkční.

Mika.0.1.

Lamalam: Ale potřebuji podrobnější vysvětlení. Tomu nerozumím jak html, kde to najdu, jak si to otevřu, kde to je ??? To mám v emailu otevřít nějakým F… klávesou, nebo jak? A díky moc za odpověď.

Lamalam

Jak to funguje v e-mailu od Seznamu nevím, ale obvykle je někde v záhlaví tlačítko „zobrazit jako text“ a „zobrazit s formátováním“. Zvol tu první možnost a normálně do textu napiš <a href=„mailto:tvuj email“>tvůj email</a>. Více zde: https://www.jak­psatweb.cz/ma­il.html