plebs

Jak napravit staré křivdy na čarodějnicích a tím inkviziční procesy?

Čarodějnice údajné spojení s ďáblem zřekly se křes´tanské víry rozvracet manželství, přivolávat zlé počasí, škodit dobytku. Pokud čarodějnice neronila slzy byla usvědčena a popravena nástroje byly skřipce, rozpálená železa španělské boty a pod.
Historie se převádí na správnou míru a ovšem vždy se najde v různé době kdy pomatenost a část národa je nadšená spokojená a vykonává co hlásá vrchnost někdy malé zlo a někdy zločiny.
Ve Skotsku na uvedené je již návrh v parlamentu.

Odpovědi
led

Konečne už dostaneme aj zákonné uznanie. Veď mnohé čarodejnice napríklad v časoch moru robili to isté, čo zdravotníci dnes v čase pandémie. Zachraňovali chorých a spoločnosť sa im odmenila ohňom. Tak aspoň dnes čarodejnice – zdravotníčky konečne dostanú uznanie.

paul1

No nevím, či se tento problém dá řešit zákonem. Určitě by se ale něco podniknout mělo a staré křivdy napravit. Kdo by to měl udělat, nebo navrhnout, nevím.

elkon

Tvoje starosti bych tedy mít nechtěl. Naštěstí.

Drap

Kdo převádí historii na správnou míru? Kdo určí co je ta správná míra? Jsou to nesmysly , stejné jako hlásají ti, co chtějí přivádět historii na správnou míru. Už jsem několikrát třeba slyšel v TV, že nás osvobodili v roce 1945 Američané. To je ta pravá míra? Podle mne to jsou nesmysly které se snaží vnutit hlavně mladým.

Kelt

Tak nevím, zda jsou vyřešeny Procesy se Slánským a jiné procesy, Jak je to u nás a v jiných zemích? A půjdeme do historie? Takže jak dokážeme, že naši předkové trpěli díky inkvizici, kvůli náboženství a pod. A co Neandrtálci? Těm taky ubližovali a dnes už nežijí. A když se podíváš do historie, bojovali jsme s Turky, Tatary a to bude také odškodněno?

plebs

Po hedvábném sametu jeden politik sliboval že dostaneme náhradu od Švédů za jejich nájezdy a loupežné výpravy / nemám zdroj pouze vzpomínka pamětníka /

plebs

Drap ve Skotsku je demokracie již přes 70 let tak mají větší zkušenosti v Česku je 32 let a ještě je různě pomíchána zbloudilci od socialismu budování komunismu až po neviditelnou ruku trhu

_Bůh_

V první řadě stačí zaplatit náhradu škody za rozborene baraky ktere se vracely v restitucich. Vrátily se jen trosky bez finanční náhrady.

GM

A kdo to zaplatí ?

plebs

Neviditelná ruka trhu