Avatar uživatele
plebs

Jak napravit staré křivdy na čarodějnicích a tím inkviziční procesy?

Čarodějnice údajné spojení s ďáblem zřekly se křes´tanské víry rozvracet manželství, přivolávat zlé počasí, škodit dobytku. Pokud čarodějnice neronila slzy byla usvědčena a popravena nástroje byly skřipce, rozpálená železa španělské boty a pod.
Historie se převádí na správnou míru a ovšem vždy se najde v různé době kdy pomatenost a část národa je nadšená spokojená a vykonává co hlásá vrchnost někdy malé zlo a někdy zločiny.
Ve Skotsku na uvedené je již návrh v parlamentu.

Zajímavá 0 před 257 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
led

Konečne už dostaneme aj zákonné uznanie. Veď mnohé čarodejnice napríklad v časoch moru robili to isté, čo zdravotníci dnes v čase pandémie. Zachraňovali chorých a spoločnosť sa im odmenila ohňom. Tak aspoň dnes čarodejnice - zdravotníčky konečne dostanú uznanie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

No nevím, či se tento problém dá řešit zákonem. Určitě by se ale něco podniknout mělo a staré křivdy napravit. Kdo by to měl udělat, nebo navrhnout, nevím.

Upravil/a: paul1

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Rokio Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Tvoje starosti bych tedy mít nechtěl. Naštěstí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Kdo převádí historii na správnou míru? Kdo určí co je ta správná míra? Jsou to nesmysly , stejné jako hlásají ti, co chtějí přivádět historii na správnou míru. Už jsem několikrát třeba slyšel v TV, že nás osvobodili v roce 1945 Američané. To je ta pravá míra? Podle mne to jsou nesmysly které se snaží vnutit hlavně mladým.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Tak nevím, zda jsou vyřešeny Procesy se Slánským a jiné procesy, Jak je to u nás a v jiných zemích? A půjdeme do historie? Takže jak dokážeme, že naši předkové trpěli díky inkvizici, kvůli náboženství a pod. A co Neandrtálci? Těm taky ubližovali a dnes už nežijí. A když se podíváš do historie, bojovali jsme s Turky, Tatary a to bude také odškodněno?

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
plebs

Po hedvábném sametu jeden politik sliboval že dostaneme náhradu od Švédů za jejich nájezdy a loupežné výpravy / nemám zdroj pouze vzpomínka pamětníka /

Avatar uživatele
plebs

Drap ve Skotsku je demokracie již přes 70 let tak mají větší zkušenosti v Česku je 32 let a ještě je různě pomíchána zbloudilci od socialismu budování komunismu až po neviditelnou ruku trhu

Avatar uživatele
_Bůh_

V první řadě stačí zaplatit náhradu škody za rozborene baraky ktere se vracely v restitucich. Vrátily se jen trosky bez finanční náhrady.

Avatar uživatele
GM

A kdo to zaplatí ?

Avatar uživatele
plebs

Neviditelná ruka trhu

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost