Otazník123

Jak napojit nové odpadní potrubí na staré ještě lepené potrubí?

Potřeboval bych napojit nové odpadní potrubí (HT DN50) na odbočku starého odpadního potrubí (viz. fotografie) předpokládám ještě z PVC (je lepené). Nevím jak na to jelikož nové potrubí se jednoduše zasune do hrdla kde těsní gumička. Jedná se o staré rozvody v panelákovém bytě.

Nejlepší odpověď
elkon

Není problém to udělat tak, jak to bylo dříve. Není to PVC, ale novodur. Pokud je průměr stejný, pomocí horkovzdušné pistole nahřejeme tu starou trubku a strčíme do ní kousek té nové a vytvoříme tak hrdlo. Pak naměříme potřebnou délku a pozici nové trubky, natřeme lepidlem na novodur a zasuneme. Za hodinu můžeme používat.

Další odpovědi
mosoj

Novodur je PVC!! – neměkčené. Novodur je pouze obchodní označení.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Polyvinylchlo­rid