polak

Jak napojit klasickou TV anténu na PC tak abych mohl sledovat programy.

Nejlepší odpověď
dudu

Namísto karty jsem pořídil televizní tuner /podobá se flešce/, který se zapojí jako USB kabel a na druhém konci má konektor pro malou prutovou anténu, resp. koaxiální kabel. Tuner zpracovává analogický i digitální signál – v bytě používám zmíněnou prutovku, na chalupě chytám Kojál po připojení pomocí rozvojky na klasickou televizní anténu – síto. Pořizovací cena cca 1200 kačenek.
P.S. je docela fajn sedět v létě na zápraží, srkat červené a sledovat nerušeně a nezávisle na ženských třeba fotbálek.

Další odpovědi
led

Musíte mať videokartu s anténnym konektorom 75ohm a príslušný televízny program s možnosťou analogovej TV.
PS. teraz, keď ČR prechádza na digitál?
Doplňuji:
Videokarty sa delia na interné (priamo v počítači) a externé (pripájajú sa cez USB, prípadne iný špecialny port).
Externé sú buď len samotné videokarty, alebo kombinované s TV-radio tunerom