Džanička

Jak napíši přehlasované o (ale a čárkama, ne s tečkama)? Já na to nějak nemůžu přijít..

Doplňuji:
Díky všem. ALT+0213 a ALT+0245, je asi nejlepší na zapamatování.. ;o)

Nejlepší odpověď
arygnoc

velké ALT+0213, malé ALT+0245.

Další odpovědi
rynek878

start-všechny programy-příslušenství-systémové nástroje-mapa znaků a zde je výsledek:

Zdroj: http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1164nadap124621336­250230.jpg

quentos

ve Wordu? je v mapě znaků (Vložit > Symbol)

mosoj

alt 0246

Všechno napíšeš podle ASCII tabulky.

zde je tabulka :

Zdroj: http://www.tyl­.cz/Pocitace/In­ternet/Tabulka-ASCII-znaku.html

Děda Louda

Jestli hledáš toto: ő, najdeš to zcela jednoduše v mapě znaků, stejně, jako Ő.

K mapě znaků se dostaneš: Start → Všechny programy → Příslušenství → Systémové nástroje → Mapa znaků. Tam si vybereš, co potřebuješ, můžeš zvolit třeba i jiný font.

žolik

Zajdi si do ůtulku,tam dostaneš patřičnou nabídku,můžeš si vybrat.

Zdroj: žolík

anonym

Malá poznámka pod čarou – přehlasované o s tečkami se používá v tištěném projevu, a s čárkami ve psaném. Takže na PC nebo NB by to nemělo smysl. Vyjma fontu s psacím písmem, jenž se používá spíše výjimečně u grafických a výtvarných záležitostí (plakát, leták, popisek k obrázku atd.).

Džanička

Akorát jsem nepochopila, to s tím útulkem, to s tím nemá nic společného, asi si to žolík spletl s tím jezevčíkem, co byla otázka kousek ode mě.. Ups.. Stane se.. ;o)