JackSG

Jak namnožit stevii sladkou?

Nejlepší odpověď
ReHu

Možná semínky
Když se semínka prodávají, musí je stevie produkovat.

Další odpovědi
marci1

„Stévie se dá množit generativně semeny nebo vrcholovými řízky. Vyzrálé řízky zasadíme do písku či perlitu. Lépe uděláte, pokud použijete práškový růstový stimulátor. Rostlina zakoření asi za 3 týdny a přepíchneme jí do klasického květináčku se substrátem pro pokojové rostliny. V druhé polovině května přesadíme na záhon nebo necháme ve větších květináčích.“

Zdroj: http://prima-receptar.cz/jak-pestovat-sladkou-stevii/