Illines

Jak nalozite se sverenym tajemstvim ikdyz o tom sami pochybujete?

Nejlepší odpověď
hanulka11

U mne je jako v hrobě .Ale svá tajemství nikomu nesvěřuji.

Další odpovědi
ten který je

Řídím se heslem že mlčeti je zlato.Když se mi někdo svěřuje,vkládá do mne důvěru a tu nemohu zradit.

manon

Tajemství přátel jsou u mne v bezpečí. A do jejich důvěrných záležitostí a vztahů podle možnosti nezasahuji. Jsem vrba.

redy

Jak začne věta –nikomu to neříkej– hned upaluju nejsem zvědavá na něčí hořekovaní.
Není to votom že sou mi lidi u p…ele ale nestojím o nepříjemnosti
něco se provalí a voheň na střeše díky nechci :D

Damiana

U mě se to díky profesi tak nějak předpokládá, že ta tajemství nevykecám (alespoň ne se jménem a adresou dotyčného:-))).
Ale vážně… možná i proto jsem si toto povolání vybrala, protože vím, že důvěru druhých nezklamu. Nepotřebuji, aby mě někdo upozorňoval, abych „nemluvila“, mám to nějak samo sebou. Co si svěříme – to je mezi námi a hotovo. A také – nesnáším drby. Jen když je někdo všivák a chce se mnou dělat proti někomu komplot – nevidím důvod, proč s ním něco tutlat. Ne, že bych ho bonzovala, ale taktně ho upozorním, že kout pikle spolu my dva tedy nebudeme. Také zabírá pasivní rezistence.
Ale jestli myslíš případ, že se někdo svěří s něčím pochybným, špatným (stává se mi často), tak spíš hledá sám způsob jak se toho zbavit a ode mě chce pomoc. Někdy je ale důležité zapojit do toho „tajemství“ někoho dalšího. Partnera, rodinu, občas bohužel i Policii nebo kolegu psychiatra. Tady už jde o pomoc nemocnému člověku. Ale nevím, jestli se ptáš přímo na tuto záležitost.

Illines

Ano Damiano,ptala jsem se o pochybnosti.

Damiana

Jestli ti někdo svěřil něco přinejmenším rozporuplného, o čem máš pochybnosti – zkus zjistit víc podrobností. Jestli to půjde, navrhni nějaké řešení, něco spolu vymyslete.
Jestli se ti ale člověk svěřil s něčím, o čem si myslíš, že je lež, řekni mu to. Pořád lepší zbavit se lháře, než ze sebe nechat dělat troubu a tomu kecálkovi dát pocit, že mu to baštíš.
U nelegálních praktik, se kterými se ti někdo svěří je to velmi ošemetné. To jsou přesně ty chvíle, kdy si někdo přílišnou důvěrou nebo vytahováním se – totálně naběhne. V tomto případě záleží jen na tobě, jak s těmi informacemi naložíš.:-)

Illines

Dekuji za radu,ale asi to necham plavat,podle mne to bylo intrikanske.Radsi priste tu osobu poslu k Neumetelum.

Damiana

🙂