jak naložit s dospělým dítětem,které nechce přispívat na nájem a domácnost

Prosím poraďte. Mám dospělou dceru-pracující,s dítětěm o které se převážně starám já jako babička. Mám problém z dcery dostat peníze na nájem a chod domácnosti.Převážně není doma,a doma nic neudělá.Vnoučkovi vařím já. I převážně nakupuji. Vyhrožuje, že když ji vyhodím zdomu,tak da syna jeho otci a ja ho zřejmě nebudu vídat.Je jí 23 let
Doplňuji:
Prosím poraďte,jek ji teda dostat z bytu. Mám taky strach o své zdraví, léčím se již 10 let na úskostně depresívní poruchu. Taky tvrdí že ji nemám šanci zbytu dostat,pokud ona nebude souhlasit. Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Tak to je pěkná mrcha !

Bohužel si budete muset vybrat mezi tím, že ještě nějaký čas CHCETE VÍDAT svého vnuka (což stejně nebude trvat do nekonečna) a nebo se spravedlivě naštvat a ´věc´ ZAČÍT ŘEŠIT i s těmi naznačovanými negativními následky (kterým btw nevěřím).

Až budete skutečně rozhodnutá, že chcete jít do sporu, tak se ozvěte znova.

Ještě mě napadá, že by vám zde možná mohl poradit nějaký ´psycholog´, který by doporučil nějakou třetí variantu jak dceru přesvědčit…

Nic „mezi tím“ neexistuje…, bohužel.

Doplňuji:
Předpokládám, že jste vlastník bytu. Určitě existují právní kroky, na jejichž konci bude, že dcera i s dítětem bude muset přijmout náhradní bydlení. V tuto chvíli není ani tak důležité, abych vámn popsal jak přesně postupovat, ale Vy se musíte jasně rozhodnout zda chcete jít do sporu, který bude (jak tak pozoruji) docela ´ostrý´ a nepochybně se dočkáte mnohem důraznějšího vydírání přes vnnoučka.

Takže ´dostat´ dceru z bytu není faktický problém (jen to může déle trvat), problém je jinde, a to že si nejspíš neuvědomujete co nastane až dcera obdrží obsílku od soudu na vyklizení bytu (protože nebude dodržovat základní podmínky nájemní smlouvy, a to placení nájemného).

Doporučuji návštěvu advokáta, který by vám pomohl sepsat příslušné žaloby…

Další odpovědi
anonym

podle mne to je to, čemu se říká"citové vydírání",teď záleží na tom kdo z vás bude mít větší odvahu a pořádně přitvrdit,jinak to nebude mít konce.Musíte se rozhodnout,ale já bych se už dnes vydírat nenechal.

mojitek

Pani „dcera“ si z Vas dela hadr na podlahu,bohuzel­.Zachovejte se jak psal Standa.To je neuveritelny,co si nekteří lide dovoli,natoz dcera na matku-babicku,ktera se stara…
Ona je „psychicky upir“ a od tech co nejdale,nez se z ni zhroutite.Kaz­dopadne zacnete jednat co nejrychleji