briketka10

Jak naložit s asi 15 let starými jízdními koly ?? Děkuji ..

nevím z jakého jsou materiálu našla jsem
jednu stránku na netu :
http://www.cy­klo.cz/tipy/po­pis%28dily%29/ra­my.htm
mohly by být z té oceli jsou těžká,
u nás je Kovošrot, jestli by je tam
vykoupili myslíte, že by to bylo možné ??
http://www.ja­ry.cz/tisk.php

Nejlepší odpověď
zjentek

dej je do toho šrotu ..za obě dostaneš 100– 150kč na rumíčka, tak si udělej vaječňák a u něj můžeš rozjímat, jaký máš konečně v kůlně pořádek :o

Další odpovědi
johana 56

Pokud je v okolí nějaký šikovný opravář kol,který umí a baví ho ze starého udělat perfektní nové,zkusila bych mu je nabídnout.Určitě jsou z kvalitního materiálu,dát je do šrotu by byla škoda.

anonym

Podle tvé diskuze, by asi opravdu patřily do šrotu.Já mám doma 1 kolo staré 50 let, a dvě kola 30tileté a všechny jezdí.Když se jedno rozbije, přejdu na druhé a když je čas, tak to rozbité spravím.I když na to opravdu staré těžko sháním náhradní díly.Ale zatím se mně to vždycky podařilo opravit.Oni to nejsou kola na nějaké sportování, ale na ježdění do nedalekého města to úplně stačí.Dokonce vloni jsem na jednom najezdil 3000km jenom na hledání práce.

anonym

A není škoda je šrotovat?
Pokud už je nechceš, prodej je.
I když se nás výrobci a prodejci snaží přesvědčovat o opaku, i na 15 let starých kolech se dá jezdit…
😉

Majkl95

Darovat do Afriky ;)

honza19hk

nevím odkud jsi,jinak já bych je třeba i za cenu šrotu vzal. Nebo pokud jsi z prahy zkus je nabídnout na projekt Rekola.(ti furt nějaký plečky shánej).
V bajkazylu na náplavce ti kdyžtak poradí.

To že to je vrak nevadí.díly se daj namontovat nový ,pokud není zničenej rám.

Barbora9

dej je za symboliku na bazar

klob1

Pozor ekologicky likvidovat! Jinak hrozí postich.Nebo je nechat u hospody a jistě zmizne.
Nejlépe rozebrat a roztřídit. Nebo pokud se kupuje nové kolo, může se nechat přímo u obchodníka klidně celé, on je zase třeba i prodá. nebo pokud je dost OK, tak jsou bazary. nebo přes net se dají také prodat, třeba za pěkný kus penízků na východ.

Michálek1245

Tka já si myslím, že pokud to neprodáte, tak to určitě patří do šrotu. U nás kousek od Plzně je vozíme do kovosrot Nyrany https://www.ko­vosrot-suda.cz/vykup-kovosrotu-plzen-a-nyrany a jsme rádi, že se toho poměrně brzy zbavíme a ještě na tom třeba ještě něco dostaneme. Ale neděláme to samozřejmě proto, abychom na tom vydělávali. To se fakt nevyplatí.

briketka10

zjentku

máš pravdu musím je dát pryč jezdit
na kole mám zakázáno a aspoň bude
v garáži pořádek :))

zjentek

..a po vaječňáku je taky dobrá jízda :o

briketka10

zjentku

bude pořádný discoo :))

briketka10

honzo19hk

v otázce je napsáno, že jsem z Pardubic :))

briketka10

zjentku

dobrej nápad je jich 6 z toho jedna Liberta 3/4
Eska skládací, Favorit dámský 2, dětské bike a
jedna Trojkolka :))

zzzzz

Briketko nejsi ty v moji garáži??? Já tam mám taky plno takových kol, ještě po předchozím majiteli 🙂

zzzzz

A mám i houpacího kohouta, ale ten je dřevěný :-o

zjentek

to je možná škoda, to jsou kuriozity. Za to ti daj do tří set. Nevíš, jak jsem věděl, že máš ty kola dvě?

briketka10

zjentku

je jich 6 nevím, jaks
přišel jen na dvě 😁

briketka10

majkl95

v Africe mají zájem o jiné dary mrkni na Google :))
https://www.go­ogle.cz/#q=da­ry+do+Afriky+

Hamon

Ale ne, je akce „Kola pro Afriku“ nebo tak nějak. Vozí dětem do Afriky kola, aby děti mohly jezdit do školy, když ji nemají „za rohem“. Ale když jsou zničená…

briketka10

Hamone

no na těch mých by
si dřív nabily hlavy :))

briketka10

johano

to nás se sestrou už napadlo, ale
ten opravář co nám všechna kola
opravoval dříve je vážně nemocný
a už je neopravuje, nikdo v okolí
tady takový není škoda..

johana 56

Holt,škoda,Par­dubice jsou trochu „od ruky“.Těch dobrých fachmanů ubývá.Znám jednoho,který i ze starých pleček umí stvořit parádní a hlavně pojízdné kousky.

briketka10

mowlo

ta kola jsou úplně nepojízdná stará
některá bez šlapek a i zrezavělá maj
i prasklé duše nikdo by je nekoupil,
aby si je musel opravovat opravdu
patří do šrotu :(