Katrous

Jak nalákat křečka :D

Dobrý den včera mi utekl křeček z klece.Prohledala jsem každé zákoutí ale myslím že i to nestačilo.Bydlíme ve velkém rodiném domě.I když křeček utekl v 1 patře myslíe že by mohl sejít se schodů?nebo jak ho nalákat na nějakou dobrůdku abych aspoň věděla že je ještě v domě? ps:bydlí s námi taky kocour,který občas veku chytne myšku ale na křečka si nějak nedělal nároky že by ho chtěl napadat nebo tak.děkuji za každou odpověď
Doplňuji:
Mockrát děkuji všem za rdy :) křeček se objevil v krabici s oblečením pro panenky :D

Nejlepší odpověď
anonym

Nedělám si iluze, že by kocour neulovil prchajícího křečka. Snažte se ho (křečka) lapit dřív než kocour. Pokuste se nastražit lapací past na myši. Mým dětem kdysi také prchnul křeček a nenašli jsme ho v celém bytě převráceném naruby. Objevila jsem ho až téměř po dvou týdnech v hrnci s čočkovou polévkou, který stál na sporáku.
Doplňuji:
pro honza 19hk a případně dlší: polévka stydla na sporáku cca 2–3 hod. ale byla v papiňáku (se zahnutým vrchním krajem) a také chladnutím dosti zhoustla. Křeček nemohl ven, byl v pasti. Polévku jsem vylila, křečka vykoupala , vyfénovala a dala k samičce, která se k němu předtím chovala agresivně, proto sme ho přendali do provizoria, ze kterého prchnul. Ovšem jaké bylo naše překvapení, když jsme po několika dnech zjistili, že křeček opět není. Tentokrát bylo ale jeho nalezení mnohem prozaičtější. Samička ho zabila, vypreparovala a porodila do něj vrh malých křečků. Děti se nestačily divit- velmi poučné! Já později také, když jsem postupně nacházela proděravělé ložní prádlo složené ve skříni, zničené hřbety knih, načnutý kabel od TV atd. Není horšího domácího mazlíčka pro děti
a do domácnosti než křeček a podobná „havěť“.

Další odpovědi
honza19hk

Tím,že ho kocour neuloví bych si moc jistý nebyl. Křeček se dá považovat za myš a koucour ho klidně lapne. Navíc vám už dávno mohl zmizet. Je to jako myš tzn. pokud se dostane do nějaké trubky,šachy atd.. už může být někde venku. jediný asi jak ho efektivně nalákat je na klasickou past na myši ale to ho zabije.

Nicméně jak chutná polívka po 2 týdnech v hrnci?Moc jedlé to asi nebylo,a to nejen tím křečkem.

briketka10

já to tady už taky psala chytala jsem myš na vše možný
a nakonec se chudinka lapla sama nevím, jak vylezla tak
vysoko, asi měla velkej hlad a cejtila tu vůni a spálila se
pod mikrovlnkou :(
budeš muset prošťourat všechny škvírky ..
Doplňuji:
no vidíš a nerozkousal nějaké ??
to máš jistě radost ??

hanny 2

Nevím,jakého křečka máš,my jsme měli kdysi křečka džungarského a když utekl,tak jsme ho vždycky nalákali a chytili na rozsvícenou lampičku.Dali jsme ji na koberec v místnosti a on tam k ní prostě přišel.Ale bylo to v bytě,tak nevím,jak to udělat ve velkém domě.Se schodů určitě sejít může,tak to zkuste postupně ve všech místnostech.

tomy smyk

taky se mi to stalo i kdyz se nezdaji jsou hrozne vynalezavi ja jsem mel velkou postel a v rohu steny byl nalilinkatej prostor|( postel bala trochu zaoblena) tak si ze zavreneho plastoveho ,,kyblu´´ si vyndal granulea trvylo mi skoro 2 tydny nez jsem ho podle bobku a zbytku granuli nasel
jestli by mohl sejit ze schodu? podle toho jakou vzdalenost schody od sebe maji
nalakat ho na pamlsek jestli budes v pokoji cekat az si to vezme tak se asi nedockas ale kdyz ji tam nechas par hodin tak jestli v dome nemate mys tak je to on
ale na toho koucoura pozor treba nejevi zajem jen proto ze je v kleci a vi ze by se tam nedostal, ale kdyz ho uvidi behat venku tak si myslim ze po nem pujde
Mej se hezky Katrous a doufam ze ho najdes.

briketka10

no vidíš a nerozkousal nějaké ??
to máš jistě radost ??