Mitvuše VANA

Jak naladit Prima Comedy Central na LG TV?

Mám Lg smart TV a máme anténu, ale pri ladění programu jsem naladila jen nějaké rádia a jine programy ale nemůžu naladit prima comedy centrál nebo třeba nova 2 a jiné, napisete mi prosím nekdo navod jak tyto programy naladit?

Odpovědi
cochee

Je celkem jedno, jaký model TV máte. Prima C.C., Nova 2 a dále Nova Action a Gold, Joj Family, Relax a dva kanály Rebel, to vše možná doplněno podle regionu nějakou stanicí regionálního významu, jsou vysílány sdruženě v multiplexu 4 a je pravděpodobné, že vaše anténa je natočena tak, aby chytala nějaký blízký vysílač, který ten Mux4 ale nevysílá. V přiloženém odkazu (Zdroj) je tabulka s přehledem vysílačů televizního Multiplexu 4. Nejlépe bude vyhledat geograficky nejbližší vysílač v této tabulce (pokud není např. schovaný za vysokou horou atp.) a anténu na něj natočit, to ale může znamenat, že teď velmi klesne kvalita signálu ostatních multiplexů a jejich příjem se velmi zhorší či dokonce znemožní. Pak nezbude než pořídit další anténu a obě natočit svým konkrétním směrem, to je ale docela práce pro odborníka – anténáře, protože signály z obou antén se musí sloučit, aby se vzájemně nerušily. S trochou štěstí to může ale s jednou anténou dopadnout tak, že Mux 4 bude naladěn a ostatní multiplexy zhorší svou kvalitu jen málo či dokonce neznatelně. Tak přeju hodně štěstí při „experimentech s anténou.“

Zdroj: http://www.mul­tiplex4.cz/ima­ges/MUX4_pro_web_0110201­5.pdf