FlAsh_7

Jak nakupovat akcie na začátku investování a stavby portfolia, aby portfolio nešlo jedním směrem?

Odpovědi
elkon

Zeptej se makléře.

DoTazatel

Nenakupovat akcie, když se v nich nevyznáš (a když se musíš ptát)… nikdy neinvestovat do toho, co neznáš.

Pepa25

Základ je odvětvová diverzifikace – existují obory, které reagují velmi procyklicky a jiné jsou „držáky“. Obvykle je to tak, že ty první mají větší výnosy, ale také vyšší riziko. Typický představitel první skupiny je firma z progresivního oboru jako IT a druhé firma vyrábějící tabák nebo alkohol.