sesednizkola

Jak nakrmit berušku?

Docela často mě nějaká navštíví a já bych je chtěl nějak odměnit. Na čem si pochutnaji co sami třeba neseženou? Jak získat její důvěru, aby mě nekousla?

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Mšice!

Další odpovědi
cochee

Možná bys měl upřesnit, co myslíš termínem „beruška,“ protože to není platné zoologické označení. Beruška se říká buď brouku slunéčku, brouku světlušce anebo suchozemskému korýši svince. Tak zvol 🙂

Edit: Luxx, děkuji za doplnění, tady tu berušku jsem vůbec neznal. Tak to už je čtvrtá, navíc s zoologicky po právu platným jménem :)

Michèle

To vážně? To se tady bude slovíčkařit? Vždyť když někdo řekne beruška, jako první se většině normálních liďí (těch, kteří si nehrají na encyklopedii) vybaví malý brouček červené (v poslední době spíše oranžové, kvůli druhu BERUŠEK, které jsou z ciziny) barvy s černými tečkami na krovkách. Už mi to přijde vážně trapné, že někteří prostě musí ze sebe udělat chytráka za každou cenu. Vždyť jsme všichni jenom lidí, ne encyklopedie, to aby se tady příště musel napsat i název v latině.

ptáč

Zkusil bych ježkovanou.

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/#q=je%C5­%BEkovan%C3%A1

Luxx

nemyslel jsi slunéčko?

beruška je vodní korýš https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Beru%C5%A1ka_v­odn%C3%AD

Luxx

Michèle → já neslovíčkařím, ale jako studentce biologie mi to nedalo… kdybych u zkoušky ze zoologie nazvala slunéčko beruškou, tak mám za F a nikdo se mnou nemazlí.. proto jsem si zvykla nazývat zvířátka jejich pravými jmény :) asi nejsem normální člověk.....

cochee → já jsem zase nevěděla, že jako beruška se dá označit i světluška a svinka :)