Cece-Sisi

Jak najít ztracené příbuzné?

Nedávno jsme řešili několik věcí, mimo jiné i to, že si dědeček pratety z jugoslávie po skončení 1. sv. v. přivezli o jedno dítě navíc. Jednoho místního sirotka, kterého zachránili. Celé tohle mě dost zajímá a ráda bych dopátrala tuhle „rodinnou“ ztracenou větev. Jak? Kam se první obrátit?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Jestli to správně chápu, zajímá Vás konkrétně ten „sirotek“, jeho původ atd., že?
Nejprve si projděte Vám dostupné dokumenty o dědečkovi – pokud bojoval v 1 sv. válce, nejspíš něco najdete. Zjistěte si, kde po 1. sv válce s dítětem žil. Někde v těchto dokladech by se mohlo nalézt jméno dítěte. Zapátrejte ve školních knihách a na matrice obce, kde žili. Většina jich je dostupných už na internetu. Protože nešlo o vlastní dítě, nenajdete tam asi datum narození, ale máte šanci dovědět se věk apod. POkud budete mít ještě větší štětí, zjistíte i půvocní jméno dítěte (pokud mu dědeček nedal jiné), zjistíte také, jestli ho adoptoval a při troše dobré vůle i místo, odkud pocházelo. Pokud danou obec nenajdete na internetu, budete muset navštívit oblastní archiv, kam spadá a pátrat ručně.
Pokud ne, teoreticky by se mohlo shodovat s místy, kde se děd za války pohyboval. Pak Vás čeká pátrání v „jugoslávských“ archivech.

Další odpovědi
fcoop

Je to běh na dlouhou trať.

http://stromzi­vota.cz/tag/hle­dani-pribuznych

Existují profesionálové,kte­ří to dělají.......­....nebude to levné,ale výsledky mají.

bolak

>> http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/100799012­08-posta-pro-tebe/1072-hledate-nekoho/

Napiš pošťákovi ondřejovi, ale dej bacha, jmenuje se martin!