FlAsh_7

Jak najít zalíbení v klasické hudbě?

Nejlepší odpověď
Edison

Na to není návod. To v sobě máš, nebo ne. A celý je to složitější, bo vážná hudba má mnoho podob, mnoho žánrů, mnoho směrů, mnoho stylů… Takže nakonec není otázkou „jak“, ale poslouchat a poslouchat a poslouchat… a studovat… a třeba se něco najde, co se ti zalíbí. Neposlouchám to denně, ale Smetana, Dvořák. Mozart, Bach, Bethoven. Offenbach… ale i moderní se najdou. Nemusim operu… I když… třeba Orfeus v podsvětí je super dílo…

Další odpovědi
Ametyst

Tvá otazka mi připomněla, co říkal Sting, jehož muzika je prodchnutá jazzem. : “Nikdy jsem neměl rád jazz a nic mi to neříkalo. Ale začal jsem ho pilně poslouchat a hledat v něm půvab i inspiraci. “
Asi je dobré začít populárními kousky jako Sonáta měsíčního svitu, Pro Elišku, Nesun Dorma. Příjemné je poslouchat Chopinova klavírní dílka.

orwell

Poslouchat a snažit se. Nařídit se to nedá, ani „lámat přes koleno“.

Rokio

Poslouchat vybranou klasickou hudbu. Vybírat si hudební skladatele, které budeš poslouchat.

Kelt

I ta nejdelší cesta začíná prvním krokem. Trochu se v tom zorientuj a začni poslouchat. Na youtube máš opery, symfonie, koncerty. Těžko rozhodnout, čím začít. Některá díla musíš slyšet vícekrát. Stejně tak autory, období a provedení. Některé skladby – např. Toccata a fuga d moll od Johanna Sebastiana Bacha je určena pro varhany, ale najdeš zde variantu pro kytaru, klavír, a jiné. Jak? – To si budeš muset najít cestu sám. Hlavní je, že máš úmysl, touhu.