Pokročilý

Jak najít zalíbení v klasické hudbě?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na to není návod. To v sobě máš, nebo ne. A celý je to složitější, bo vážná hudba má mnoho podob, mnoho žánrů, mnoho směrů, mnoho stylů... Takže nakonec není otázkou "jak", ale poslouchat a poslouchat a poslouchat... a studovat... a třeba se něco najde, co se ti zalíbí. Neposlouchám to denně, ale Smetana, Dvořák. Mozart, Bach, Bethoven. Offenbach... ale i moderní se najdou. Nemusim operu... I když... třeba Orfeus v podsvětí je super dílo...

Další odpovědi:

Bronzový

Tvá otazka mi připomněla, co říkal Sting, jehož muzika je prodchnutá jazzem. : “Nikdy jsem neměl rád jazz a nic mi to neříkalo. Ale začal jsem ho pilně poslouchat a hledat v něm půvab i inspiraci. “
Asi je dobré začít populárními kousky jako Sonáta měsíčního svitu, Pro Elišku, Nesun Dorma. Příjemné je poslouchat Chopinova klavírní dílka.

Stříbrný

Poslouchat a snažit se. Nařídit se to nedá, ani "lámat přes koleno".

Stříbrný

Poslouchat vybranou klasickou hudbu. Vybírat si hudební skladatele, které budeš poslouchat.

Stříbrný

I ta nejdelší cesta začíná prvním krokem. Trochu se v tom zorientuj a začni poslouchat. Na youtube máš opery, symfonie, koncerty. Těžko rozhodnout, čím začít. Některá díla musíš slyšet vícekrát. Stejně tak autory, období a provedení. Některé skladby - např. Toccata a fuga d moll od Johanna Sebastiana Bacha je určena pro varhany, ale najdeš zde variantu pro kytaru, klavír, a jiné. Jak? -- To si budeš muset najít cestu sám. Hlavní je, že máš úmysl, touhu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1268
Zlatý annas 1137
Zlatý quentos 933
Zlatý led 612
Zlatý mosoj 596
Zlatý marci1 590
Zlatý hanulka11 555
Zlatý Kepler 481
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 406

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.