Karel51

Jak najít vysekaný otvor ve zdi pod deskou?

Mám na zdi v kuchyni nalepenou lamino desku o síle 2cm. Někde pod ní, jenom přibližně vím kde, tam je vysekaný otvor cca 10×15cm v kterém jsou propojeny elektrické vodiče. Má někdo nápad jak zjistit přesně kde se onen otvor nachází bez toho abych zbytečně rozvrtal desku jinde? Kdybych se trefil, tak bych tam potom vmontoval nějaká úhledná dvířka. Poklepem to zkouším, možná to tak i lokalizuji, ale stále to není jistota.

Odpovědi
Midoc

Zkusil bych to poklepem. Molo by to mít jiný zvuk.

orwell

Na tohle existují různé detektory a hledače kabelů i vodičů ve zdech apod. viz https://search­.seznam.cz/?q=hle­da%C4%8De+elek­trick%C3%BDch+ka­bel%C5%AF+a+vo­di%C4%8D%C5%AF&oq=hle­da%C4%8De+elek­trick%C3%BDch+vo­di%C4%8D%C5%AF&aq=1&sou­rceid=szn-HP&thru=sugen­d&su=kc&sgId=OT­c3Nzc2MSAxNjE1NTYz­NTkzLjgyNw%3D%3D
Problém je jejich cena. Ty úplně nejlevnější jsou asi tak přesné jako šroubovák s uchem při poklepu a ty přesné stojí víc jak 10 000,– Kdysi jsem viděl takový, který dokázal na obrazovce zobrazit detailně všechno, co bylo v zásuvce stolu při přejíždění nad deskou. Ovšem cena byla 39 000,– Kč. Kdybych byl podnikatel v profesi elektro, šel bych do toho. Ale pro jedno nebo pár použití v životě… Možná by se dal někde vypůjčit.

Dochy

Na dráty pod napětím někdy reaguje i zkoušečka nebo vyhledávací funkce u některých (i levných) měřáků. Nebývá to žádný zázrak, ale někdy to zabere. Pokud máš v dosahu, vyzkoušej…

Samozřejmě existují i kvalitnější a dražší přístroje.

mosoj

Levné detektory pracují sice celkem spolehlivě, ale jenom tak do hloubky cca 1 cm. Nicméně za pokus to stojí. Vodiče musí být pod napětím,.Ales­poň jeden.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.