tomovka

Jak najít soustavu dvou lineárních rovnic o třech neznámých, jejíž rozšířená matice neobsahuje nulu?

Při opakování na zkoušku jsem se sekl na tomhle příkladu, a nevím jak na něj. Myslím si, že není možné použít pouze dvě rovnice na řešení tří neznámých, ale matika není má silná stránka.

Odpovědi
aliendrone

Překrásná otázka, bohužel ve svém studiu matmatiky jsem zatím tak daleko nedospěl, aby mohl jednoznačně odpovědět. Nicméně myslím si totéž co ty ohledně „řešení soustavy 2 lineárních rovnic se 3mi neznámými“.

Ovšem vím, kde by ti mohli odpovědět > http://forum.ma­tematika.cz/ :)

Dochy

Ze školy jsem nějaký čas venku a jsem spíše „praktik“ než „teoretik“ – nedokážu Ti odpovědět s jistotou, pokud nevidím konkrétní příklad.

Obecně soustava 2 lin. rovnic o 3 neznámých samozřejmě řešit jde, ale má nekonečně mnoho řešení. Např vyjde: x2=2×1, x3=4×1, x1∈R