Avatar uživatele

Jak najít nový důvod k žití?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

zajít na jaro ven, rozhlídnout se, jak to kolem kvete a dobře si rozmyslet, jestli o všechno, co vidím a cítím, chci jen tak, bez boje, přijít :o

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nejlépe pomocí zkušeného psychologa. Jen ten může i cizímu člověku poradit, nikoliv však takto na dálku, bez znalostí potřebných informací.


Avatar uživatele
Pokročilý

Doporučuji přečíst si Bibli.


Avatar uživatele
Bronzový

Souhlasím s Melkorem. Život v tomhle systému přivádí lidi k zamyšlení, jestli vůbec má život nějaký smysl? Odpověď je jednoduchá, ale chce to změnit styl, začít úplně od začátku a nevracet se ke starým věcem, které už nevyřešíš.
Bible dává nejen životu nový směr, ale také vysvětluje, proč se na zemi děje tolik špatných věcí a proč jsou lidi na sebe zlí. Ukazuje taky na naději kterou máme úplně všichni, že přijde velká změna k lepšímu, díky Bohu! Všechno závisí jen na nás, jak se k poselství Bible postavíme :)
Lidské vlády už nevyřeší nic, není to v jejich moci.
Doplňuji:
Tady jsem našel zajímavý článek:
http://www.jw.org/…


Avatar uživatele
Zlatý

Člověk přece nežije proto, že má nějaký důvod k žití. Život je dar a my si ho musíme užít a prožít tak, aby jsme byli spokojení, šťastní a v pohodě. Spokojený život se dá prožít i přesto, že asi každý zažije nějaké zklamání, zradu, nečekanou nemilou událost. Člověk si musí vážit života, radovat se z maličkostí, vyhledat si ty veselejší a příjemnější situace, stýkat se jen s lidmi, se kterými nám je dobře, kteří nás "nabijí" energií a vyhýbat se těm, kteří z nás energii vysávají. I když jsou války, přírodní katastrofy, zlí a bezcitní lidé, existuje přece tolik krásných věcí : východ a západ slunce, vůně květin, smích malých dětí, nádhera letní oblohy, procházka v lese, zpěv ptáků, zurčení potůčku a nebo např. když se naši hokejisté stanou mistry světa. :-) :-) :-)


Avatar uživatele
Bronzový

já bych nad tím přemýšlel asi takto: až se zabiješ, nebo umřeš, tak to je prostě konec, už vůbec nic nemůžeš udělat, přestáváš existovat, ve srovnání s nicotou má vše ostatní smysl... a uvědom si v této chvíli jaký zajímavý věci jsou kolem tebe, že přece jenom dokážeš mít z něčeho uspokojení a radost (nepatrnou). dokud žiješ, (jsi při vědomí) máš pořád NADĚJI na změnu, naději na téměř cokoliv. Já věřím že pokud bych chtěl mohl bych žít navždy (žádné klišé) a nikdy nezemřít, mohl bych naprosto změnit svou osobnost. Toto je však pouze možné jestliže zahodím své ego, pokořím se a uvěřím v to, co pro mě Bůh (který má jméno a osobnost a záměr se Zemí) udělal, Boha, kterého budu velmi milovat tak, že mé zájmy budou bezvýznamné v porovnání s Božími zájmy. Zatím jsem nedokonalý sobecký blbeček, který zemře a nemám nárok. PS: jiný důvod k udržitelnému životu (tisíce, miliony let až nekonečno) není kromě pravé Lásky k Bohu. ostatní důvody jsou pouze náhražky..


Avatar uživatele
Registrovaný

Pokud nejste věřící, takže se nemodlíte apod. představte si člověka, který nemá nic - nemá rodinu, práci, vzdělání, přátelé, střechu nad hlavou a pak se s ním porovnejte a zjistíte jak se máte dobře, mne to vždy pomůže.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Dost záleží na tom, jaký byl ten starý důvod. Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř, ale většinou se přece jen něco najde. Já hledám pomocnou ruku na konci své paže... :-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 2282
Zlatý led 1647
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.