autacek

Jak najít na Facebooku osobu, která se skrz sňatek přejmenune?

Například bývalé spolužačky, dříve tam jejich profily byly, ale dnes nejdou dohledat.

Nejlepší odpověď
TiaMa

Pokud hledání starého jména nepřinese ovoce, zbývá asi jen ručně projít neblokovaný seznam přátel některého pravděpodobného společného přítele (spolužáka) a doufat že první jméno a foto nasměruje správně. Funkce jako taková na Fb není.

Další odpovědi
ivzez

Změna příjmení neznamená i změnu e-mailu ve všech službách.
Zkuste je vyhledat podle e-mailu, případně podle telefonního čísla
nebo podle adresy, kde bydlely v době studia.

Další možnost je vyhledávat podle původního příjmení
v ženském i mužském rodě (hodně lidí má sourozence,
bratrance, sestřenice, někdy můžete na Facebooku najít
i rodiče nebo prarodiče svých spolužáků/spo­lužaček).

V anglické verzi Facebooku fungovalo i vyhledávání žen
či mužů podle zadaných kritérií (přibližný věk, město apod.),
ale obávám se, že po GDPR už to není možné.
_______

Doplňuji:

Auťáčku, to procházení seznamů přátel společných známých
či přátel, které zmiňuje TiaMa, se mi také osvědčilo.
V několika případech jsem na FB našla děti svých spolužáků.

A není od věci zajít na staré adresy, zejména pokud někdo bydlel
v rodinném domku. Tam se (někdy) dají najít rodiče, příbuzní nebo někdo,
kdo zprostředkuje další kontakt.
(Toto je podle mé zkušenosti lepší řešit osobně.)

___

Poznámka:
„Skrz sňatek“ se nikdo nepřejmenuje, dokonce ani kvůli němu ne. Rozhodne-li
se někdo přijmout při sňatku příjmení svého partnera nebo partnerky, pak proto,
že tak učinit chce a proto, že se na tom partneři domluvili.

Kelt

A co když daná osoba se nechce stýkat ze starými přáteli a spolužáky? Připouštíš i tuto možnost?

ivzez

@Kelt,
ano, je možné, že se někdo s někdejšími spolužáky setkávat nechce. Ale myslím si, že to nebude moc časté.

Dohledávala jsem po více než 30 letech ztracené spolužáky a z toho, jak mi všude vycházeli vstříc a jak reagovali nalezení spolužáci, soudím, že to příliš časté nebude.