savana

Jak najít § který by přesně splňovat čin,skutek,kterého se dopustil pronajímatel kanceláře?

Podle kterého paragrafu mohu hodnotit čin,co „spáchá“ majitel nebytových prostor,které pronajímá současně 2 společnostem­.Pronajala jsem si kancelář,ovšem skoro 3roky jsem tyto prostory nevyužívala,ale platila nájem.V době,kdy jsme byla mimo republiku,tuto kancelář dotyčný pronajal ještě jiné společnosti,aniž by jsem k tomu dala souhlas.Podle jakého § ho mohu žalovat a požadovat zpět nájemné?

Nejlepší odpověď
anonym

Základní podmínky jsou v nájemní smlouvě.
Pokud jsi v inkriminované době řádně platila nájemné, je to jednak porušení nájemní smlouvy a obecně úmyslné uvedení druhého v omyl, což je podvod za účelem získání osobního prospěchu, dále bezdůvodné obohacení a další.
Ale základ je v nájemní smlouvě.
Otázkou je jak se dostal do prostor, po pronajmutí jsi si měla vyměnit vložku. Pokud vstoupil do pronajatých prostor bez tvého vědomí, může se jednat i o krádež, zneužití osobních dat atd.