bolak

Jak najít ježka?

Je nějaký způsob jak najít v přírodě ježka? Jak vytipovat to místo, kde se bude pohybovat?

barbakan: jasný, tak rozjetýho ježka taky vytipovat umím, ale ten mi na zahradě se slimákama moc nepomůže

zjentek: já jsem právě četl, že žere krom žížal i španělský slimáky, máš s tím nějakou zkušenost? pozoruješ že by ti na zahradě nějak vymizeli? mezeru mám mezi zubama a o ježka nezavadím jak je rok dlouhej, já je loni potkával v létě vždycky těsně před setměním na louce jak se přesouvají ke stromům, ale letos furt nic..

Nejlepší odpověď
zjentek

baterkou ..přijdi ke mně na zahradu, po setmění tady budeš o ježky zakopávat ;q

..postavil jsem na ní(zahrada) chatku na patkách, mezi zemí a podlahou je 15cm odvětrávací mezera(fuga) a tak mám podezření, že za ten jejich(ježek) hojný výskyt může právě ona mezera ;q

K tomu doplnění je hodně těžká odpověď ..těch slimáků je totiž tolik, že by ti ježci museli být imervere přežraní jako prasata, aby trochu ubylo ..takže možná, že slimáků skutečně ubylo, ale mnohem více mi ubylo zelenýho v záhonech ..prakticky mně tam díky slimákům krom máty a rajčat nic nezůstalo ;q
Mnohem více ty slimáky redukuje to horký počasí ..ať tak či tak, slimáci, mšice a jinej plevel+ pouštní teploty(v noci minus) nejsou pro ráj příliš příznivé, takže my, co to řešíme, jsme jako druh už prakticky v doslova „pěkný pr.eli“ ;q

Další odpovědi
anonym

To je těžké, on, ten ježek snad žije všude, ale dá se vystopovat v místech jako jsou křoviny, paseky, blízko vody (byl jsem na rybách a slyšel jsem jak někdo dupe a funí jako sentinel a hle, on to ježek) a je mnoho případů, když je vidět rozjetého ježka na silnici a odkud a kam šel, je záhada, ale většinou to bývá na kraji lesů.

V tom případě si pořiď kachny, který mají dvojí užitek a to, že ti sežerou slimáky a to, že ty sež. (sníš) kachny.

Zdroj: http://www.ire­ceptar.cz/zvi­rata/hospodar­ska-zvirata/indicky-bezec-podivuhodna-kachna-pro-niz-je-slimak-pochoutkou/

gecco

Hledej tam, kde jsou na loukách či polích remízky…
😉
Na druhou stranu – poměrně často potkávám ježky v parku a dokonce se mi nedávno povedlo, v podstatě na sídlišti, potkat ježka bělobřichého – buď někomu utek a nebo se jej prostě ´zbavil´…

marci1

Na pasece, na louce – s baterkou v ruce. Na zahradě stačí, když má kočka venku misku s jídlem a ježek je u ní „pečený, vařený“ a ujídá. 🙂

lexx

dát inzerát na net: ubytuji poctivého ježka

gecco

Lexx → jojojo – a přiběhne ježek s ´jablíčkem´ a bude se shánět po zásuvce na nabíječku…
😉

bolak

barbakan: ty placatý sou strašně líný…

anonym

…ale nedupou a nefuní. 😁

jáára

zase ti neutečou ze zahrady

gecco

😉

bolak

barbakan: (kachny..kachny­..kachny): to jo, ale ježci jsou zadarmo, a nebudou mi okusovat zeleň a srát na trávník (nebo alespoň ne v takové míře), tedy nemusí se jim stavět ani plot, ani ta kadibouda pro na odpočinek, a už jsem taky narazil na pár lidí, kteří si pořídili běžce a právě slimákem se jim zadusili (i když všude píšou že maj velký huby a že se to stát prakticky nemůže)