Oškobrh

Jak najít jednatele zkrachovalé firmy?

Jak už jsem psala,když mi skončila 16.3.2010 RD, nastoupila jsem tentýž den na nemocenskou. Firma kde jsem pracovala, jak jsem se dozvěděla zkrachovala a nekontaktovala mě. Jsem stále zaměstnancem a nemůžu je nijak kontaktovat, tudýž jim ani předat požadavky o náhrady mzdy a předat jim lístek od nemocenské, bez toho mi sociálka nechce vyplatit peníze, můžete mi poradit co dál? Firma se jmenuje Good Food s.r.o. má uvedené sídlo v rejstříku firem v Hybernské, ale tam už nejsou, zkoušela jsem také adresu jednatele, ale už se tam také nevyskytuje, díky moc za pomoc!!!

Nejlepší odpověď
kropitko

je určitě spousta způsobů,zptat se tam kde bydlel,jestli někdo neví kam se přestěhoval,pokusit se vyhledat ho na internetu,zajít na živnostnenský úřad apod. A teď jeden tip,nevím jestli sledujete pořad ČT Pošta pro tebe,,,už mockrát mě napadlo,zda by se pomocí tohoto pořadu,dal třeba vyhledat někdo kdo Vám dluží peníze. Přemýšlejte nad tím,nevím jestli by to šlo,ale bylo by to aspoň spestření tohoto pořadu.

Další odpovědi
standa

Z www.justice.cz lze vysledovat, že za vaším zaměstnavatelem sto­jí:

  1. bílý kůň (jednatel ze Slovenska)
  2. hlavní majitel (pan Filip Hejl)

Doporučuji, abyste investovala nějakou tisícovku do advokáta, který by vám nepochybně pomohl sepsat potřebnou písemnost na bílýho koně a hlavně na p. Filipa Hejla.

Ale v tomto případě se hraje ´jen´ o náhrady za nemoc 4.-14. den. (což je v odpovědnosti zaměstnavatele). Následně by teoreticky mohlo jít o náhrady spojené s odstupným, ale to je až po 3 letech, tak to bych teď neřešil.

Mnohem důležitější je vztah k sociálce, která vám MUSÍ vyjít vstříc, pokud je prokazatelné*) že zaměstnavatel neplní svoji OZNAMOVACÍ povinnost.

OSSZ bude potřebovat údaje o vašich příjmech, aby mohla spočítat korektně nemocenské dávky…, proto si s sebou vezměte veškerou dostupnou písemnost, kterou jste od zaměstnavatele během uplynulé doby dostala (prac.smlouvu, platový výměr, výplatní pásky, ap.). Nenechte se na OSSZ na přepážce odbýt a chtějte se propracovat k vedoucímu oddělení nemocenských dávek…

*) určitě by jako ´důkazy´ měly kromě jiného pomoci vrácené písemnosti, které jste zasílala zaměstnavateli.

www.justice.cz

Good Food s.r.o. → Danap holding, s.r.o. → Dreamwood s.r.o. → Pchesplachtech s.r.o. → FILIP HEJL, r.č. 760204/0248
Praha 5, Radlice, Nad Konvářkou 311/11, PSČ 150 00

kobyla

Dobrý den. Pomohu Vám vikovajirina@seznam.cz Má pomoc je zdarma – provizi účtuji dlužníkovi. Děkuji.