Questman

Jak najdu na internetu většině vyhledávačů skrytou stránku?

Vím, že na internetu existují stránky, které ani Google nenajde ( :D )
Jak můžu tedy vyhledat nějaký web, jehož autor si dal velkou práci s tím aby byl nevyhledatelný v jakémkoli známém vyhledávači? Případně jak můžu odkrýt některé skryté části webové stránky?
např. na 4chanu jsou někdy odkazy na weby, které jsou, kvůli svému obsahu, často přístupné pouze přes ten jeden odkaz, který autor poslal do fóra a jinak se najít takřka nedá.

Nejlepší odpověď
arygnoc

iba cez odkazy.

jedná sa o stránky, ktoré majú úmyselne zakázané indexovanie, preto sa zdajú byť >skryté<, i keď také nie sú (inak by sa na ne nedalo dostať).

ak už viete ich adresu, vložením adresy do adresného riadka.
Doplňuji:
upresnenie v diskusii.

Další odpovědi
Reezo

pokud znáš IP adresu webu, tak si jí můžeš taky najít, aniž by jsi znal adresu www.

Questman

arygnoc
Ale ty stránky přeci musí běžet na nějakých serverech, ne?
Nedalo by se na ně, samozřejmě čistě akademicky vzato, dostat přímo skrze server jejich provozovatele?
Například pomocí speciálního druhu trojského koně?

arygnoc

išlo, ale má to niekoľko „ale“.

neviete na akom serveri (resp. u akého poskytovateľa je doména zaparkovaná (to je HODNE podstatné)

nemáte prístup na root servera (ani neviete akého), teda by ste sa musel napred hacknúť tam a celý ho oskenovať.

neviete prihlasovacie údaje prevádzkovateľa (majiteľa, autora) domény.

a nie nepodstatné je to, že chcete nabúrať ani neviete kam – keby ste vedeli adresu, stačí vám ju zadať do adresného riadka a hotovo (viď príspevok cochee).

tudíž úplne zbytočné sa škriabanie ucha nie cez hlavu, ale rovno škriabanie ucha cez podkolenie – jedným slovom – kravina.

vy nechápete princíp „neviditeľnej“ stránky:

stránka, ktorá vyložene nie je ošetrená tagom

stránka

môže byť indexovaná, teda viditeľná pre vyhladávače (roboty), ak je ošetrená inými tagmi (nebudem tu robiť celý kurz), ktoré doslova vyžadujú indexáciu, stránka JE pre roboty viditeľná.

a to je celý kumšt, tie vaše tzv, „neviditeľné“ stránky proste nie sú iba zaindexované robotmi.

samozrejme, dá sa to i inak, napr. netradičnou koncovkou (to je to za bodkou a prípadne lomítkami), schovaním za subdoménu, šikovným aliasom, maskou IP adries a pod., ale toľko rozoberať sa mi to tu nechce.

mimochodom, je pravdepodobné, že „tajných“ stránok je niekoľkonásobne viac, ako tých, ktoré vidíte.

cochee

To arygnocovi nerozumíš. Ty stránky nejsou nepřístupné, pouze o nich neví vyhledávače. Pokud znáš jejich adresu, normálně se na ně dostaneš. Víš, co je v prohlížeči adresní řádek? To je ten, který, když jsi na nějaké stránce, má v sobě napsanou adresu té stránky, ta začíná obvykle (nejčastěji) http://www...... A kupodivu to funguje i naopak, když do toho řádku nějakou platnou webovou adresu napíšeš a stiskneš enter, tak on ti prohlížeč tu stránku zobrazí.

Questman

Já mu rozumím, chápu že jsou přístupné (jak už jsem psal přímo v dotazu), taky se jen ptám, jak by se dalo vyhledávat v těchto skrytých webech.
Npř. když byste zadali do googlu dotaz ''Trh s kokainem", tak vám to nenajde tisíce stránek, je tedy nějaký způsob, jak vyhledávat i mezi těmi skrytými?

arygnoc

bolo odpovedané – iba cez odkazy, pokiaľ i tie nie sú skryté.

nedá sa nájsť stránka, o ktorej roboti (vyhľadávače (google, ask, seznam a pod) nevedia.