pajusss

Jak najdu hudebního manažera pro DJe?

Hledám hudebního manažera pro DJe, který již delší dobu působí na scéně.

Odpovědi
led

Možno medzi svojimi známymi.
Dobrý agent musí byť nielen znalý v problematike žánru hudby, v ktorom predáva (nie je to totiž nič iné, len obyčajný obchod) nemusí byť hudobník, ale musí byť znalý nielen v hudbe, ale i schopný obchodník a hlavne dobrý v schopnosti presvedčiť zákazníkov.
Pokiaľ spomínaný DJ pôsobí na scéne už dlhšie, určite by nemal mať problém sa s niekym v brandži dohodnúť. Aj medzi mladými sa nájdu schopní, hlavne, aby dokázal jednať so zákazníkom.
Doplňuji:
DJ má niekoľko možností:
1 – spojiť sa s iným DJ a dohodnúť sa s ním a jeho manažerom o spolupráci a zastupovaní za vopred a písomne dohodnutých podmienok
2 – podať si inzerát v médiách: hledám manažera pre DJ…
3 – osloviť priateľov, známych o zastupovanie…

Pozor, ale v každom prípade treba presne dohodnúť podmieny a spôsob zastupovania písomnou zmluvou, aby neskôr nevznikli problémy.

pajusss

Díky za odpověď. Dotyčný DJ skutečně působí na scéně už dlouho a je dobře známý. Ze začátku měl agenta, který si vedl poměrně dobře a domluva s ním byla bezproblémová. Později tento agent přesídlil na jiné povolání a managementu už se dál věnovat nechtěl. Zkusili jsme proto jednoho mladého pražského známého, ale s jeho prací už jsme nebyli příliš spokojeni. S tímto mladým hochem stále do jisté (malé) míry spolupracujeme, ale rozhodně ne exkluzivně. V současné době ale neznáme nikoho, kdo by byl dost dobrý, především proto, že naši starší známí už tenhle job prostě dělat nechtějí, protože je příliš náročný.

Potřebovali bychom tedy někoho (koho neznáme), kdo by tohle mohl obstojně vykonávat. Netuším ale, jak to zařídit. Jak sehnat člověka, kterého neznáme, který se pohybuje na scéně, dokáže prodat umělce a bude bezproblémový v komunikaci? Inzerát už jsem zkoušela asi před půl rokem, ale ozvali se samí nezkušení lidé, kteří ani nebyli z oboru. Zkoušela jsem už dávat na fb stránku DJ inzerát, ale taky jsem nepochodila…