Hammy

Jak najdu fejeton v novinách/ča­sopisech ?

Moc nechápu, jak bych měl najít fejeton v časopisech nebo novinách, na co se zaměřit a v jakých časopisech/novinách hledat. Jak na to?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud uvidíš na stránce čáru a nad (nebo pod) ní napsané „fejeton“, pak pod čarou je právě ´on´ (jinak řečeno – podčárník 😉.
Pokud tuto formalitu neuvidíš, hledej podle literárních znaků – viz – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fe­jeton .

Další odpovědi
marci1

Je to krátká vtipná stať, zamyšlení na aktuální téma. Bývá uveřejňován pod čarou, převážně na první straně novin s označením fejeton.